Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens získala prestižní ocenění Zlatý Amper za bezpečnostní procesorovou jednotku CPU 416F-3PN/DP pro řídicí systém Simatic S7-400. Ocenění bylo uděleno v rámci mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper 2007. Oceněná bezpečnostní procesorová jednotka patří ve své kategorii k absolutní špičce a díky svému výkonu je předurčena k plnění nejnáročnějších automatizačních úloh, a to jak standardních, tak bezpečnostních.

ec_s7400_en.jpg

Jednotka CPU 416F-3PN/DP vyniká nejen svou výkonností, ale i novými vlastnostmi a systémovými funkcemi, které jsou obsaženy v nové verzi firmwaru V5.0 všech nových CPU pro řídicí systém Simatic S7-400. Automat CPU 416F-3PN/DP lze rozšířit o distribuované jednotky vzdálených bezpečnostních vstupů/výstupů ET200M, ET200S nebo ET200pro přes integrované rozhranní Profibus DP či Profinet s využitím certifikovaného bezpečnostního profilu ProfiSafe. Bezpečnostní komunikace mezi CPU a vzdálenou jednotkou může být realizována dokonce i bezdrátově podle standardů IEEE 802.11 se zaručením úrovně integrity bezpečnosti až SIL3 (podle IEC 61508). Zkušení uživatelé jistě ocení možnost instalace nové verze firmwaru po síti, tj. vzdáleně z centrálního umístění s využitím všech obvyklých průmyslových komunikačních sběrnic (MPI, Profibus, Profinet).

Integrované rozhraní Profinet umožňuje připojení více uzlů, vyšší datovou propustnost (100 Mbit/s) a snazší řešení sítí díky širší škále použitelných topologií sítě, včetně pohodlného přechodu na bezdrátovou komunikaci se síťovými prvky řady Scalance.

Integrovaný dvouportový switch předurčuje tyto jednotky CPU k využití celé řady otevřených protokolů sítí Ethernet. Čipy Profinet-ASIC Ertec 400 zase umožňují velmi krátké doby odezvy v síti Ethernet a nabízejí možnost současně provozovat přes jedno komunikační rozhraní komunikaci IRT (isochronous real time), Profinet IO i klasická spojení známá ze sítí Ethenret (TCP/IP). CPU 416F-3PN/DP navíc podporuje také Profinet CBA, tedy koncepci distribuované automatizace. Další předností je pohodlné programování přes Ethernet bez potřeby přídavného hardwaru k PC a přímé spojení s operátorskou úrovní reprezentovanou libovolným HMI prvkem či SCADA systémem bez dalších nákladů. K využití se nabízí rovněž funkce kompletní diagnostiky pomocí webového prohlížeče, a to i ve verzi optimalizované například pro PDA.
Více informací najdete na internetových adresách http://www.siemens.com a http://www.siemens.cz.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..