Google překladač: English Deutsch

Společnost Siemens uvádí na trh nový snímač rychlosti otáčení s typovým označením Sitrans WS300. Přístroj je vybaven vstupním hřídelem a umožňuje přesně a spolehlivě měřit otáčky různých komponent v průmyslových podmínkách. Snímač je certifikován k nasazení v prašném prostředí s nebezpečím výbuchu a má krytí IP65, resp. NEMA 4X, takže jej lze použít v téměř všech průmyslových odvětvích – od těžby a zpracování nerostů, přes cementářství, až po chemickou výrobu a zpracování potravin

Snímač Sitrans WS400 je možné kombinovat s integrátorem Siemens-Milltronics BW100 nebo BW500, s modulem Siwarex FTC PLC a s pásovou váhou Siemens-Milltronics, a vytvořit tak úplný vážicí systém. Čtyři volitelná rozlišení v rozsahu 32, 256, 1000 a 2000 impulzů na otáčku umožňují použít senzor k přesnému sledování malých i velkých otáček. Snímač Sitrans WS300 váží pouhých 1,22 kg a patří mezi nejlehčí snímače rychlosti dopravníkového pásu na trhu. Nízká hmotnost prodlužuje životnost ložisek, a snižuje tak náklady na provoz zařízení. Nový přístroj je díky odolnému pouzdru z lehké slitiny možné použít i v náročných provozních podmínkách těžkého průmyslu. Dodává se také v provedení z korozivzdorné oceli, která umožňuje nasazení přístroje v agresivním prostředí a při výrobě potravin.

Sitrans WS300 lze připojit přímo ke hřídeli vratného bubnu nebo k vodicím válečkům spodního zpětného ramene pásového dopravníku, a zajistit tak přesné měření rychlosti pohybu pásu. Problémy způsobované smýkáním pásu nebo ulpíváním dopravovaného materiálu jsou díky tomuto řešení zcela eliminovány. Signál ze snímače, sledujícího rychlost pohybu pásu, lze použít jako vstup do integrátoru, který vypočítává průtočné a celkově dopravené množství materiálu, zatížení i rychlost pásu.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 120 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří více než 10 tisíc pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2008/2009 obrat 30 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 16,5 miliardy Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry.
Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 160 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují téměř třetinu jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2008/2009 dosáhl Siemens obratu 76,7 miliardy EUR a zaměstnával zhruba 405 tisíc zaměstnanců po celém světě.
Více informací naleznete na http://www.siemens.cz
 

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news