Google překladač: English Deutsch

Srozumitelný a přehledný návod, jak správně postupovat při zdění z broušených cihel a při stavbě cihelného komínu, připravila pro stavební firmy i individuální stavebníky společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Instruktážní DVD vyšlo v březnu tohoto roku. DVD je určené těm, kteří se chystají stavět z broušených cihel HELUZ, chtějí se seznámit s nejmodernější technologií zdění na tenkou spáru či plánují stavbu cihelného komínu HELUZ. Obsahuje tři samostatné filmy.

Materiál pro film Stavíme z broušených cihel byl sbírán v průběhu loňského roku přímo na reálných stavbách. Film o délce 23 minut rozdělených do devíti kapitol poradí, jak správně založit zdivo a zdít z broušených cihel. Ukazuje tři možnosti zdění na tenkou spáru pomocí dvou druhů tenkovrstvých malt a speciální polyuretanové pěny. Součástí je také ukázka zdění parapetu a ostění okenního otvoru s použitím doplňkových cihel, dále zasypávání první řady zdiva perlitem, uložení nosných a roletových překladů na zdivo a zdění příček z broušených cihel.


Ve filmu s názvem Stavíme cihelný komín je ve 13 minutách rozdělených do pěti kapitol názorně předvedeno, jak postupovat při stavbě cihelného komínu HELUZ KLASIK z broušených cihelných tvarovek se základním provedením nadstřešní části. Film nabízí také variantu řešení nadstřešní části z prstenců Grand a způsob založení komínové paty.
Součástí DVD je i desetiminutové Představení společnosti. Zájemci mohou instruktážní DVD dostat na veletrhu IBF v Brně, kterého se společnost HELUZ zúčastní, případně jej lze objednat na zákaznické lince 800 212 213.