Google překladač: English Deutsch
přesný a robustní rotační laser Skil 0570

Skil doplňuje svůj program mnohostranného nářadí o nový špičkový model: samonivelační rotační laser 0570. Tento laser je obzvlášť cenově výhodným řešením pro pragmatické domácí kutily, kteří potřebují provést snadnou projekci horizontálních a vertikálních skloněných rysek v rozsahu 360°. Pracovní rozsah byl rozšířen na průměr 200 metrů, pokud zákazník využije jednotku přijímače, která je součástí dodávky.

Ideální pro pohodlné, univerzální značení a zaměřování
Přijímač rozšiřuje pracovní rozsah až na průměr 200 metrů

Stejně jako ostatní inteligentní měřicí nástroje od značky Skil je i tento nový rotační laser rychlým a snadno ovladatelným nářadím a je vhodným pomocníkem pro různé nivelační práce a přesné značení. Snadná obsluha tohoto nářadí je ideální předností pro rychlé, přesné značení výšek a kolmic, tak jak je potřeba při montáži regálů a kuchyňského nábytku, při pokládání dlaždic, vyměřování nástěnných, stropních nebo trámových konstrukcí, při stavbě plotu, úpravě krajiny a jiných instalačních prací. Tento laser Vám ušetří práci s časově náročným, ručně prováděným měřením. Díky své robustní, odolné konstrukci odolá tento nový rotační laser i drsným pracovním podmínkám, ať už v interiéru nebo v exteriéru.

Sériovou součástí dodávky je jednotka přijímače, která rozšiřuje pracovní rozsah projekcí na průměr 200 metrů. Přijímač je vybaven jednoduchým hlavním vypínačem s akustickým zpětným hlášením a umožňuje snadné čtení správné výšky – červené diody pro nadměrnou výšku i hloubku – stejně jako středové zelené diody pro přesně vodorovné vyrovnání. Na laseru je umístěna praktická drážka, kde je možné tužkou vyznačit správnou výšku. Jednotka přijímače je vybavena náramkem z důvodu snadné manipulace a držákem s upínáním pro bezpečné upevnění na plotech, sloupech nebo nivelačních tyčích.

Nivelizování bez problémů – jak horizontální tak vertikální
Obsluha modelu 0570 je mimořádně jednoduchá a logická. S přesností ± 0,3 mm/m se laser nivelizuje automaticky a téměř bez přípravy. Akustické zpětné hlášení varuje uživatele vždy, když se laser nachází mimo samonivelační rozsah. Vertikální nivelizování je možné provádět ručně pomocí jednoduchého tlačítka. Rotace je spuštěna ihned při stisknutí hlavního spínače. Díky výběru ze tří rychlostí má uživatel vždy k dispozici optimální rychlost.

Nový rotační laser má širokou škálu uplatnění. Může být postaven na desce stolu nebo na podlaze nebo může být upevněn pomocí vestavěného stojanu na zdi – ideální řešení pro vestavbu stropů. Jako doplněk je možné zakoupit stabilní, nastavitelný a 1,80 metrů vysoký stativ, na který může být namontován rotační laser jak v interiéru tak v exteriéru.

Skil přináší toto nářadí na trh připravené k použití včetně jednotky přijímače a držáku s upínáním, stejně jako bateriemi pro měřicí nástroj a přijímač. Sériovou součástí dodávky je pevná taška s praktickým ramenním bezpečnostním pásem. Nový model je k dostání ve specializovaných obchodech od dubna 2008 za doporučenou prodejní cenu 17.900,- Kč.

Široký program měřicího nářadí značky Skil
Skil nabízí velmi široký program měřicího nářadí ve všech relevantních kategoriích: nivelizování, měření vzdálenosti, úhlů a lokalizace objektů. Zákazník si nyní může od značky Skil vybrat, díky tomuto novému modelu, ze dvou různých rotačních laserů: automatický, samonivelační model 0570 a mnohostranný, ručně nastavitelný nivelační model 0560. Program měřicího nářadí značky Skil se tak skládá z více než 15 různých výrobků a je neustále rozšiřován.

www.bosch.cz