Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Pokud se hovoří o recyklaci skla, míní se tím opětovné zužitkování skleněných lahví a různých nádob. Velmi málo je však známé, že se také sbírá vrstvené bezpečností sklo (VBS), které se skládá ze dvou skel, mezi kterými je zalisovaná fólie z polyvinylbutyralu (PVB).

Taková skla se používají zejména jako čelní u automobilů, nebo také ve stavebnictví – v různých budovách, nebo sportovních halách. Momentálně se VBS po rozbití, nebo skončení své bezpečnostní funkce likviduje na dvou místech. Sklo ve specializovaných závodech a vlastní PVB pak končí ve spalovnách, eventuálně jako plnivo v podlahovinách, nebo v PVC holínkách.
 

Vysoká škola – Osfalia Hochschule für angewandte Wissenschaften, Wolfenbüttel, se svými partnery (firmou Reiling Glasrecycling, výrobcem PVB fólií společností Sekisui a recyklační firmou WIPAG GmbH) si daly za cíl maximální zhodnocování PVB na nejvyšší úrovni.Bude se jednat o opětovné získávání PVB (pokud možno bez částeček skla) a optimalizace ve třídění fólií, stejně jako opětovné použití plastu do vybraných druhů VBS. V popředí zájmu zmíněných organizací má být energeticky výhodný recyklační a výrobní proces.
Spolkové ministerstvo pro vzdělávání a výzkum (BMBF) podporuje tuto zajímavou akci 257 000 Eur. Doba trvání projektu je stanovena do konce roku 2012.

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..