Google překladač: English Deutsch

T-Mobile Czech Republic oznámil svoji novou strategii pro přenos dat uzpůsobenou speciálně pro potřeby českého trhu. Do konce letošního roku společnost uvede v Praze do provozu bezdrátovou širokopásmovou síť UMTS TDD od společnost IPWireless. V následujících měsících pak toto pokrytí rozšíří i na zbytek republiky. Tato nová technologie přinese firmám i jednotlivcům rychlejší a zároveň výhodnější datové služby, které jsou schopny plně nahradit pevné ADSL připojení.

SX1_249_1.jpg

Penetrace širokopásmového připojení v České republice je jedna z nejnižších v Evropě. Spolu s dostupností počítačů však zájem o tyto služby roste – a T-Mobile chce zájemce uspokojit nabídkou bezdrátových širokopásmových služeb světové úrovně za velmi výhodné ceny. Širokopásmovým připojením dnes disponují pouze 2 procenta české populace, zatímco evropský průměr dosahuje cca 10 procent.
„Dnes chceme představit zásadní krok v rámci naší strategie vycházející z přání zákazníků – širokopásmové datové služby budou vedle hlasu druhou oblastí, na niž se chceme zaměřit,“ říká Roland Mahler, generální ředitel T-Mobile Czech Republic, a dodává: „Jsme pevně přesvědčeni, že technologie pro bezdrátový širokopásmový přístup dokáže zcela nahradit pevnou síť, a že tato strategie společnosti T Mobile významně napomůže při naplňování jejího cíle stát se jedničkou na českém trhu.“
T-Mobile má v úmyslu maximalizovat hodnotu získané UMTS licence, a to tak, že bude technologii UMTS TDD provozovat ve svém „nepárovém“ pásmu UMTS 1,9 GHz. Půjde o nejrychlejší komerční síť UMTS na světě, jež bude schopná dosáhnout maximální sektorové rychlosti až 4,75 Mbps (průměrná běžná rychlost dosahuje 512 Kbps).
T-Mobile plánuje rozšíření své nabídky bezdrátového širokopásmového připojení, a to implementací technologie UMTS TDD v pásmu 872 MHz, na něž před nedávnem získal licenci. Toto připojení bude v první fázi, konkrétně do léta 2006, dostupné pro téměř polovinu české populace. T Mobile tak nabídne mobilní širokopásmové služby ve více než 85 městech. Zavedením tohoto produktu, tzv. „přenosného DSL“, bude T-Mobile moci navázat na úspěchy v rámci své snahy o nahrazení pevných linek. Čeští zákazníci se poprvé budou moci zcela vzdát pevných linek a získají plnou mobilitu jak v oblasti hlasových, tak i datových služeb.
S cílem dále posílit svoji vedoucí pozici v oblasti mobilních dat na českém trhu T-Mobile Czech Republic rovněž dále zdokonaluje svou stávající GPRS síť dvouapůlté generace, prostřednictvím výrazně rychlejší technologie EDGE. Technologie EDGE je schopna poskytnout služby sítí 3. generací UMTS, přičemž současně umožňuje větší pokrytí a nižší náklady na vybudování sítě. Rozšíření EDGE pokrytí na území celé České republiky bude dobrým základem pro maximální uživatelský zážitek na úrovni sítí 3. generace, a to kdekoli a kdykoli. Díky kombinaci bezdrátového širokopásmového připojení UMTS TDD a EDGE spolu s přístroji typu „plug and play“, které se snadno ovládají, nabídne T Mobile Czech Republic vždy to nejlepší „neomezené“ připojení.
T-Mobile Czech Republic svoji nabídku služeb 3. generace rovněž rozšíří zavedením technologie další generace UMTS FDD (HSDPA/HSUPA), jakmile se potvrdí, že jde o prověřené a v praxi využitelné řešení. T-Mobile bude uvádět pouze nejmodernější technologie, které odpovídají poptávce a jejichž výkonnost a ekonomická stránka jsou v rovnováze.
UMTS TDD
UMTS TDD, technologie na bázi specifikací 3GPP, představuje mobilní širokopásmové řešení určené pro GSM operátory. Díky její vysoké průměrné sektorové kapacitě, vysokému výkonu na okraji buňky a nízkým nákladům na megabit dat jde o ideální technologii širokopásmového mobilního připojení pro masový trh. UMTS TDD se stalo předním světovým standardem v oblasti mobilního širokopásmového připojení s komerčním využitím v řadě zemí celého světa, včetně Austrálie, Německa, Litvy, Malajsie, Nového Zélandu, Nigérie, Portugalska, Jižní Afriky, Švédska, Velké Británie a USA.
IPWireless
Společnost IPWireless nabízí rozvinuté technologie pro mobilní širokopásmové technologie založené na etablovaných standardech, které zásadním způsobem zlepšují mezilidskou komunikaci a možnosti spojení doma, v kanceláři i na cestách. IPWireless nabízí kompletní portfolio síťových řešení pro komerční využití na bázi standardu UMTS, a umožňuje tak operátorům nabízet spektrum skutečně širokopásmových, zcela mobilních přenosných či stacionárních paketových služeb („Complete 3G“), a to vysoce ekonomickým způsobem. Partnerský program (IPWireless Partner Program) a chipsety společnosti IPWireless umožňují výrobcům přístrojů a prodejcům infrastruktury velmi rychle uvádět na trh nová řešení na bázi technologie TD-CDMA. IPWireless je zakládajícím členem Global UMTS TDD Alliance. Více informací naleznete na internetových stránkách společnosti na adrese www.ipwireless.com.