Inzerce
Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Gripen ESpolečnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, dnes úspěšně provedla první let chytré stíhačky nové generace Gripen E. Rádi bychom pozvali média na dnešní on-line tiskový briefing. Údaje pro připojení naleznete níže. Ve čtvrtek 15. června v 10:32 odstartoval Gripen E ke svému prvnímu letu s testovacím pilotem společnosti Saab. Letoun s označením 39-8 odletěl z letiště Saabu v Linköpingu ve Švédsku a 40 minut letěl nad východní částí Östergötland.

V průběhu letu letoun provedl mnoho úkolů za účelem předvedení různých zkušebních kritérií včetně zatahování a vysouvání podvozku.
"Let probíhal přesně podle očekávání; chování letounu odpovídalo zkušenostem z našich simulací. Zrychlení stroje je působivé a jeho ovládání jde velmi hladce. Není třeba dodávat, že jsem šťastný, že jsem mohl být pilotem tohoto prvního letu," říká Marcus Wandt, zkušební pilot společnosti Saab.
"Dnes letěl tento stíhací letoun světové úrovně poprvé. Dosáhli jsme toho za pomoci speciálního softwaru revolučního systému avioniky. Jde o to dát našim zákazníkům k dispozici systém chytrého stíhacího letounu, u kterého je budoucnost součástí konstrukce od samého začátku. Zkušební lety budou pokračovat tak, abychom na základě dnešního milníku mohli s programem pokračovat podle plánu a v roce 2019 realizovat plánované dodávky našim švédským a brazilským zákazníkům," říká Jonas Hjelm, viceprezident a ředitel divize letectví ve společnosti Saab.

Gripen E1

 

Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
1617181920
23272829
30      

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..