Google překladač: English Deutsch

Již od roku 1995 let patří společnost Dinel, s.r.o. mezi přední české výrobce elektronických systémů pro měření výšky hladiny. V letošním roce se ve výrobním sortimentu objevuje několik novinek jak v oblasti samotných hladinových senzorů, tak i mezi vyhodnocovacími a zobrazovacími jednotkami.

Oblast měření a detekce hladin sypkých a kapalných materiálů patří obecně mezi velmi náročné technické úkoly. Náročnost tohoto úkolu rapidně stoupá s mírou nestability parametrů média a prostředí v měřené oblasti. V dnešní době je známo několik desítek fyzikálních principů, na kterých mohou pracovat senzory detekující výšku hladiny. Společnost Dinel, s.r.o. nabízí čtyři měřicí principy (kapacitní, ultrazvukový, hydrostatický, vodivostní), ze kterých je odvozena celá škála konkrétních výrobků a které dobře pokrývají většinu aplikací běžné technické praxe.

Nové kapacitní snímače
Z širokého sortimentu snímačů a hladinoměrů Dinel založených na kapacitním principu měření lze vyzdvihnout letošní novinku – limitní kapacitní snímače řady CLS-23. Jsou určeny k detekci hladin různých kapalin v jímkách, trubkách, nádržích apod. Citlivost a spínací režimy lze velmi jednoduše nastavit přiložením magnetického pera na citlivou plošku snímače. Vzhledem k absenci jakýchkoliv mechanických nastavovacích prvků (trimry, mikrospínače) se „bezdotykovým“ způsobem nastavení výrazně zvyšuje spolehlivost celého snímače. Elektrické připojení je dvouvodičové, přímo do obvodu s relé nebo na binární vstup řídicího systému. Vyrábí se v nejrůznějších provedeních tyčových elektrod (izolovaných i neizolovaných) pro elektricky vodivé i nevodivé kapaliny, pro svislou i vodorovnou montáž, v libovolných délkách do 1 m. K dispozici je procesní připojení metrickým, trubkovým i tlakovým NPT závitem. Vyráběna je i vysokoteplotní verze do 150 °C se zvýšenou tlakovou odolností. Limitní kapacitní snímače CLS-23 vynikají miniaturními rozměry a pokročilým designem závěru s indikátorem LED.

Nové hydrostatické hladinoměry
Pro kontinuální (spojité) měření hladiny neagresivních kapalin ve studnách, vrtech apod. lze doporučit další letošní novinku ze sortimentu firmy Dinel, hydrostatický hladinoměr HLM-25S. Zařízení obsahuje křemíkové tenzometrické čidlo a vyhodnocovací elektroniku umístěnou v kompaktní nerezové sondě. Z pouzdra sondy vychází kabel s kapilárou, která slouží ke kompenzaci atmosférického tlaku. Díky principu měření je hladinoměr použitelný až do 100 m vodního sloupce. Velkou výhodou je individuální tovární nastavení měřicího rozsahu každé vyrobené sondy – hladinoměr neobsahuje žádné nastavovací prvky a je připraven k měření ihned po instalaci. Elektrické připojení k návaznému zařízení je dvouvodičové, s proudovým výstupem 4 až 20 mA. Za pozornost rovněž stojí designové řešení povrchu sondy bez ostrých hran, které usnadňuje čištění.

Displeje s komunikací a záznamem
Spolehlivý signalizační a měřicí řetězec by se neobešel bez návazných zobrazovacích a vyhodnocovacích zařízení. Pomyslnou vlajkovou lodí mezi těmito zařízeními je multifunkční grafický zobrazovač fyzikálních veličin MGU-800, kterému dominuje 3,5” barevný dotykový TFT displej s rozlišením 320×240 pixelů. Obsluha získává dokonalý přehled o všech měřených veličinách, kterých může být současně zobrazeno až 6. Zobrazovač disponuje 8 analogovými vstupy a je schopen nezávisle ovládat až 16 reléových výstupů pomocí jednoduchých ovládacích algoritmů. Dále umožňuje zaznamenávat průběhy analogových signálů na všech vstupech a zobrazovat je v různých grafických režimech s možností datových výstupů. Rozsáhlé možnosti datové komunikace jsou nasměrovány jak k připojeným převodníkům fyzikálních veličin, tak k návazným zařízením na vyšší úrovni řízení – od sériové linky RS232/485 (protokol Modbus RTU) přes USB porty až po síťové připojení (LAN). Následné vyhodnocení měření z interní paměti 1,5 GB lze pohodlně provést dodávaným softwarem v jakémkoliv PC.

Firma Dinel poskytuje vynikající kvalitu produktů podpořenou systémem řízení jakosti dle ISO 9001 a tříletou záruční dobou. V krátkých lhůtách lze za výhodných podmínek dodat výrobek, který přesně odpovídá požadavkům zákazníka. Samozřejmostí je předprodejní a poprodejní poradenský servis, servis v terénu nebo zapůjčení výrobku za účelem ověření jeho funkce. Garantována je také trvalá opravitelnost či možnost náhrady výrobku i po ukončení jeho výroby.

www.dinel.cz
 

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..