Google překladač: English Deutsch

Mezi klíčové faktory, které hovoří jasně pro systém PrintoLUX®, jsou úžasná kvalita tisku a velmi podstatné úspory nákladů na samotný tisk a pracovní čas. Celý tiskový systém není náročný na obsluhu, nejsou potřeba zvláštní odborné znalosti či potřebné specializované vybavení. K práci je potřeba pouze osobní počítač, tiskárna PrintoLUX® a komora k tepelnému vytvrzení barev PrintoLUX®. Na výběr je několik typů tiskáren a vytvrzovacích komor. Celé zařízení je možné obsluhovat přímo v kanceláři, neboť práce s ním je čistá, bez hluku či škodlivých výparů z tiskových barev.

08-lpw_obr3

Princip digitálního tisku PrintoLUX ® spočívá v nanesení vodou ředitelných barev pomocí tiskové injet hlavy na tiskový materiál, který se následně umístí na krátkou dobu do vytvrzovací komory, kde za působení tepla získají barvy odolnost proti otěru, chemickým látkám, UV záření atd. Obrovskou výhodou je, že v případě potřeby (např. dodatečná úprava grafiky, vycentrování…) lze z povrchu tiskového materiálu ještě před vložením do vytvrzovací komory již natištěnou barvu omýt pomocí vody a po provedení požadované úpravy znovu potisknout.

lpw_obr1Potisk je možné provádět od jednobarevných provedení až po plnobarevný fotorealistický tisk. Z toho vyplývá, že lze tisknout texty, symboly, grafická schémata, čárové-matrix-QR a jiné kódy, obrázky či fotografie. Technologie umožňuje spolehlivé nanesení přechodových barev, tak jako jsme zvyklí z inkoustových stolních tiskáren.

Pro tisk se jako barvy používají originál PrintoLUX ® catrige s vodou ředitelným ekologickým inkoustem. Pro snížení nákladů je možné tyto catrige opakovatelně doplňovat z větších lahví jednotlivých barev, tak jako je tomu u stolních inkoustových tiskáren. Odolnost inkoustu po vytvrzení: UV odolnost alespoň 8 let, chemická odolnost (benzín, aceton, alkoholy, studené čističe, kyseliny, toluen), fyzikální odolnost proti otěru, tlakovému čištění, suchému ledu atp.

Co lze potisknout

Standardně lze potisknou plochy a předměty do rozměru: 400 × 600 mm do výšky 140 mm. Pro jiné specifické rozměry PrintoLUX® vyrábí tiskárny na zakázku.

Materiály a povrchy:

  • Kovové plochy: hliník – natur, eloxovaný, lakovaný, leštěný; nerez; mosaz
  • Sklo – natur, matné, pískované, barvené
  • Laminované materiály – např. resopal nebo kompozit
  • Plast – akrylát, plexi, polykarbonát
  • Klávesnicové folie
  • Polyetylén, polyester – samolepky, štítky

Možnosti štítků

lpw_obr2

Systém digitálního tisku PrintoLUX® využívá jako tiskový podklad nejen výše uvedené materiály, ale také široké palety již předpřipravených štítků různých rozměrů a tvarů umístěných na arších. Sortiment je podobný jako u běžně rozšířených archů samolepících štítků různých parametrů pro stolní tiskárny. Výhodou systému PrintoLUX ® ovšem je, že lze potisknou i pouze jen jeden vybraný štítek z celého archu, aniž bychom tak znehodnotili zbytek štítků na archu pro další použití.

Jaké jsou hlavní praktické výhody a přednosti systému PrintoLUX®?

Především je to vysoce provozně ekonomický systém tisku, snižuje významně náklady na pořízení samotných štítků, zjednodušuje interní logistiku, dává uživateli prostor velmi rychle reagovat na nové požadavky atd. Hlavním aspektem zůstává kvalita samotného tisku, neboť pouhý vzhled štítku je i vizitkou výrobce. Proto se v rámci inovací rozhodli tento systém tisku používat i přední světové společnosti, jako například ABB, Bosch, Evonik Industries, Basf, Daimler, Zeiss, Audi, RWE a další.

Autor: Tomáš Bartoníček, LPW spol. s r.o.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..