Google překladač: English Deutsch

Funkce nového detektoru s kamerou potvrzují pravidlo, že v jednoduchosti je síla a chytré věci nejsou složité. Novinka v zabezpečovací technice pocházející z vývojového centra společnosti Jablotron je natolik jedinečná, že ji má firma patentovanou.

PIR detektor s kamerou nesoucí název JA-84P je bezdrátový přístroj vybavený kamerou s bleskem určeným i pro snímání v noci. Zařízení umožňuje detekovat pohyb ve střeženém prostoru včetně vizuálního potvrzení poplachu. Zabudovaná kamera je schopná pořizovat černobílé statické snímky s dostatečným rozlišením. Je-li v zajištěném stavu zaznamenán pohyb, je pořízena sekce čtyř fotografií. První bez blesku, následující s bleskem po jedné vteřině. Neočekávané první focení upoutá pozornost pachatele na detektor, a to výrazně zvýší pravděpodobnost, že se otočí směrem k němu a na dalším – již osvíceném – snímku bude vidět jeho tvář. Fotografie jsou uloženy v interní paměti detektoru a bezdrátově přenášeny do ústředny v komprimované podobě. Odtud jsou pak posílány mimo objekt na zabezpečený server nebo na mobilní telefon.

Hlavním úkolem vestavěné kamery je potvrdit poplach způsobený člověkem a rozpoznat jej od falešných poplachů. Vestavěný blesk detektoru především osvětluje prostor, ale má také důležité funkce.

Blesk dává jasně najevo, že pachatel byl detekován, což jej může přimět k útěku. Pokud ne, pokusí se detektor zničit a vyvolá sabotážní poplach. Ten je jasným signálem přítomnosti pachatele a pult centrální ochrany okamžitě jedná.

Samotný detektor s kamerou by byl asi k ničemu, kdyby nebyl součástí celku, do kterého patří elektronický zabezpečovací systém OASIS a v ideálním případě systém OKO 1, což je projekt zabezpečovací firmy Jablotron a bezpečnostní agentury SV-AGENCY.
OKO1 navíc umožňuje vyzkoušet si střežení bezpečnostní agenturou v nejexkluzivnějším režimu na půl roku zcela zdarma a bez jakýchkoliv závazků na další období. Podrobnosti jsou ke zhlednuti na www.hlidanizdarma.cz.
Do ústředny může být zapojeno více PIR detektorů s kamerou, nezvaný návštěvník si tak bude chvíli připadat jako na přehlídkovém molu.

Přesto se dá JA-84P používat i bez komunikátoru a modulu pro zpracování dat. Pořízené fotografie zůstanou uloženy v interní paměti, která je přístupná přes USB port.

www.jablotron.cz