Google překladač: English Deutsch

Postavit si dům a neplatit za energii téměř nic. Nový trend ekologického bydlení s úsporným systémem láká stále více lidí. Informace o stavbě pasivních domů, nákladech i údržbě nového typu domů získají obyvatelé Prahy v poradenském středisku ve Vraném nad Vltavou. Zájemci z Prahy a blízkého okolí mají od dnešního dne možnost získat veškeré informace o pasivních domech v novém poradenském centru, které je součástí Centra ekologické výchovy (CEV) Zvoneček ve Vraném nad Vltavou. Poradenské služby poskytují odborníci osobně každý čtvrtek přímo v CEV Zvoneček. Ale informace si mohou zájemci vyžádat též e-mailem nebo telefonicky (na mobilním čísle jsou rady a pomoc poskytovány nonstop).
„Zájem o pasivní domy v České republice stoupá z důvodu postupného zvyšování cen za elektrickou energii a plyn. Jedinou obranou před jejich růstem jsou úspory. A kde a jak šetřit?“ ptá se Ing. Dana Charamzová, MBA, konzultantka v oblasti bydlení. „Nejlevnější energie je ta, kterou vůbec nespotřebujete,“ dodává.

10996-passive.jpg

V České republice již několik pasivních domů stojí. Cena za tuto novinku není zas tak vysoká. Stavba je o 5–10 procent dražší než u normálního domu. To se ale brzy vrátí na ušetřené energii za topení. Stavbu pasivních domů teď chce také podpořit Evropský sociální fond. Proto v ČR vznikl projekt nazvaný Síť center pasivního domu, do kterého je zapojeno 12 partnerů z celé republiky.
Hlavním cílem projektu je rozšířit nabídku stávajících poradenských center a center sítě EVVO o problematiku úspor energie ve stavebnictví, s cíleným zaměřením na pasivní domy. V rámci projektu je pro všechny zájemce zdarma poskytováno poradenství o pasivních domech, a ve všech zapojených krajích budou probíhat vzdělávací a osvětové akce.
Pro informace kontaktujte: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..