Google překladač: English Deutsch

Dovednost zpracovávat kovy přinesla našim předkům civilizaci. Právě tak i dnes jsou kovy základem globální ekonomiky. Rozsáhlé zkušenosti firmy Parker v oblasti hydrauliky a pneumatiky představují takovou míru přesnosti a úroveň regulace, která umožňuje stálý růst a zdokonalování současného hutního průmyslu.

Světový trh s hliníkem a ocelí roste
Stoupající poptávka po oceli a hliníku v kombinaci s rekordními cenami a vysokými náklady na energii vyústily v obrovskou poptávku po surovém železe. Nové hutě se staví v zemích jako je Čína, Island a na Středním východě – zkrátka tam, kde je zdrojů i energie dostatek. Současná globální produkce 35 milionů tun ročně podle předpokladů do roku 2025 vzroste o 1,5 milionu tun ročně. Ceny oceli budou taktéž nadále růst. Credit Suisse očekává v roce 2008 navýšení ceny železné rudy o 25 % poté, co se za posledních pět let více než ztrojnásobila, především díky poptávce z Číny a Indie. Nové válcovny se budují na všech kontinentech. Parker Hannifin je klíčovým partnerem v průmyslových oborech spojených se zpracováním surového železa a má dostatečné zkušenosti k tomu, aby mohl poskytovat kompletní a úsporná řešení v oblasti řízení pohybu, která zároveň zvyšují produktivitu.

Technologie pro zpracování hliníku
"Jsme o několik kroků před konkurencí,“ říká Goran Kling, manažer rozvoje globálních trhů v oblasti zpracování hliníku. „Od roku 1968 dodáváme většině moderních mezinárodních válcoven naše plnící systémy na oxid hlinitý. Válec dokáže postavit každý, nicméně takový, který vydrží v tak náročných podmínkách, zvládne málokdo a my máme nejvíc referencí.“ Pneumatická zařízení značky Parker napájejí prorážeče krusty, které jsou použity při výrobě hliníku a pracují při teplotě 150 až 200 °C mezi silnými magnetickými poli. Jejich úkolem je vytvořit otvor v krustě vzniklé v redukční vaně, aby bylo možné vstřikovat oxid hlinitý, z něhož vznikne hliník. Inteligentní prorážeče krusty značky Parker „poznají“, zda se jim podařilo vytvořit otvor na napuštění oxidu hlinitého, takže jim stačí mnohem méně stlačeného vzduchu než je tomu u starších modelů. Inteligentní prorážeče krusty značky Parker představují nejmodernější technologii. Jelikož zlepšují efektivitu výroby a snižují nároky na pracovní síly, jsou proto nejčastější volbou u většiny projektů výstavby nových tavících pecí a dostávají se do specifikací developerů tavící technologie, mimo jiné Alcan/Pechiney, Dubal a Hydro Aluminium. Letos firma Parker vyvíjí zařízení pro nové tavící pece v Kataru, SAE, Indii, Rusku a Kanadě.

Technologie pro zpracování oceli
Obchodní zastoupení firmy Parker, která vedou v patrnosti globální požadavky na technologii výroby oceli, přicházejí s výhodnými řešeními pro výrobce strojního zařízení. Parker vyrábí hydraulické systémy, dodává hydraulické válce, olejové nádrže, čerpadla, regulátory, ventilové bloky, rozváděče a akumulátorové stanice včetně zajištění veškeré montáže a testování. Běžná válcovací trať v ocelárně má nádrž o objemu 1 000 litrů oleje a 15–20 řídících bloků. Pro projekt realizovaný v roce 2007 pro asijskou ocelárnu firma vyrobila nádrž o objemu 4 000 litrů s veškerým souvisejícím vybavením.
„V budoucnosti možná bude v ocelářství potřeba méně nových závodů, ale bude nutno rekonstruovat a vylepšovat starší továrny a dodávat úspornější zařízení,“ říká Hans Günter Fleischer, manažer služeb zákazníkům v Německu. Hydraulika Parker je v oblasti zpracování hliníku nepostradatelná, například při lití vstřikováním, drcení použitých anod k recyklaci a přípravě bloků k vytlačování. Ještě důležitější je však v ocelářském průmyslu, kde ovládá zařízení, která vyrábějí ingoty, vytlačují materiál do požadovaných tvarů a vyrábějí plech. V oblasti potrubních systémů firma Parker aplikuje bezúkapové a bezpečné spojovací prvky a hadice odolávající vysokým teplotám, jakož i filtrační technologii a systémy na sledování stavu pracovní kapaliny.
Jednoduše řečeno, firma Parker má technologii i výrobky, které se dokonale hodí do náročného prostředí oceláren.

www.parker.cz

 

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news