Google překladač: English Deutsch

Společnost Parker Hannifin, přední světový výrobce a dodavatel komponent a systémů pro hydrauliku, automatizaci, přístrojovou techniku a letectví, dnes otevřela společně se svým distributorem, firmou CHVALIS, nové školicí centrum hydrauliky a pneumatiky. Školicí centrum bude k dispozici nejen k interním účelům, ale také pro studenty a laickou i odbornou veřejnost. V rámci střední a východní Evropy jde vůbec o první zařízení svého typu.

_tisk.jpg

 
„Otevření vzdělávacího centra vytváří předpoklad pro další růst společnosti, zajištění kvalitní odborné přípravy vlastních zaměstnanců a tedy nezanedbatelným způsobem podporuje naši konkurenceschopnost a technickou kompetenci,“ uvedl Milan Chvalina, jednatel firmy CHVALIS. „Společnost Parker Hannifin je klíčovým partnerem tohoto projektu, neboť jsme od ní mohli převzít vzdělávací program, pomůcky a know how.“
Účastníci školení budou pracovat s řezy jednotlivých hydraulických a pneumatických prvků, které jim umožní dokonale porozumět jejich konstrukci a funkci. Využijí i hydraulické a pneumatické trenažéry, jež umožňují simulovat provoz procvičovaných funkčních obvodů. V centru je k dispozici moderní výpočetní technika, potřebné softwarové vybavení a audiovizuální technika včetně speciální kamery umožňující detailní zobrazení vnitřní konstrukce prvků.
Otevřením školicího centra splnila firma CHVALIS poslední podmínku k přiznání statutu „Parker Hydraulické technologické centrum“. „Aby distributor firmy Parker získal tuto nejvyšší certifikaci, musí splňovat vysoké odborné, technické i prodejní standardy. Firma CHVALIS dnes tento statut nabyla – provozuje ParkerStore, má servisní a výrobní zázemí, projekci a technickou podporu na vysoké úrovni a nyní i školicí středisko. Do budoucna si dovedu v rámci České republiky představit 2-3 takto certifikovaná centra,“ uvedl Michal Grundfest, ředitel obchodní pobočky společnosti Parker Hannifin pro Českou republiku a Slovensko.
Projekt v hodnotě 9,5 miliónu korun podpořila ze svých fondů také Evropská unie. „Jedná se o první projekt oborového školicího střediska v Ústeckém kraji, který byl podpořen z Operačního programu Průmysl a podnikání. Poskytnutá dotace na realizaci projektu činí 3,6 miliónu korun,“ upřesnila Klára Bartoňová, regionální projektová manažerka agentury CzechInvest.
www.parker.cz

Kalendář akcí

<<  Duben 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  9121314
1516172021
2225262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news