Google překladač: English Deutsch

Vévoda z Kentu předal JCB Královské ocenění Queen’s Award v době, kdy společnost JCB slaví své šedesáté první narozeniny. Tato cena byla JCB udělena v kategorii mezinárodního obchodu za výjimečný růst zámořských obchodů na nových trzích. Ocenění převzal výkonný ředitel JCB John Patterson, který jej popisoval jako „extra special“, neboť je to vůbec první cena pro exkavátory JCB v Cheadlu. „Vaše společnost je jedinou v zemi, která má unikátní sbírku osmnácti ocenění Queen’s Award za podnikání. Takového výsledku dosud nikdo jiný nedosáhl,“ dodal vévoda z Kentu během slavnosti.

JT06-144.jpg

„Nicméně z pohledu kategorie mezinárodního obchodu je tato cena vaší první a já vám všem blahopřeji, neboť taková událost se neděje každý den. Ocenění lze získat pouze tvrdou prací a v zásadě je udíleno jen těm společnostem, které dosáhnou nejlepšího postavení na trhu. A to jste dokázali! Je to ocenění každého jednotlivce, který přiložil ruku k dílu.“

John Patterson reagoval slovy: „Tato cena je poctou všem našim zaměstnancům vzhledem k roli, kterou sehráli ve prospěch našich produktů. Právě díky nim jsme se stali světovou jedničkou. Dnešek je však pro nás dvojnásobným důvodem k radosti, neboť společnost JCB dnes slaví své šedesáté první narozeniny. Za těchto posledních 61 let jsme udělali ohromný pokrok, díky kterému je dnes JCB celosvětovou společností se sedmnácti výrobními divizemi ve Velké Británii, Německu, Spojených státech, Brazílii, Indii a Číně. Nyní jsme čtvrtou největší společností zabývající se stavebním vybavením.“

Mimo jiné také zhodnotil rok 2006 jako nejúspěšnější v historii JCB, protože společnost doposud vyrobila více než 50,000 strojů, čímž již v říjnu překonala loňský rekord (45,000 strojů).

John Patterson ještě poděkoval Radě ve Staffordshire Moorlands District a Radě města Cheadle za jejich podporu, díky které se mohl ve městě rozšiřovat obchod JCB v posledních jedenácti letech.

„JCB Earthmovers je jednou ze tří továren v tomto městě, které dohromady zaměstnávají více než tisíc lidí. To je výsledek oboustranné spolupráce s místními úřady. Skrze jejich prozíravý přístup k práci jsme byli schopni vytvořit tolik pracovních míst a kladně tak působit na místní ekonomiku.“

Během návštěvy měl vévoda tu čest vidět na vlastní oči JCB DIESELMAX a setkat se s jeho pilotem Andy Greenem, který v jeho kabině před několika týdny dosáhl rekordní rychlosti pozemního dieselového vozidla: 35,092mph v Bonneville Salt Flats v Utahu ve Spojených státech.

Vévoda poznal i zaměstnance, mezi nimiž byl i Anson Edge (46), který spolupracuje s oběma svými syny v natěračské dílně JCB Earthmovers, a rovněž se zúčastnil oběda, na který byli pozváni i dlouholetí zaměstnanci JCB: Ken Fountain, hygienik a bezpečnostní technik, Chris Goodall, výrobní inženýr, a Christine Bennett, sekretářka. Ve společnosti začali pracovat postupně v letech 1968, 1969 a 1972.

JCB Earthmovers vyrábí dohromady dvacet osm druhů kolových nakladačů a tři typy kloubových damprů. Export výrobků stoupl mezi roky 2003 a 2005 o 76% s tím, že severní Amerika je v současnosti největším jednotným trhem, kde JCB obchoduje.

Společnost JCB obdržela dohromady již osmnáct ocenění Queen’s Awards počínaje rokem 1969, kdy cenu získala poprvé, a to v kategorii Industry for Export Achievement.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..