Google překladač: English Deutsch

Renishaw - světový výrobce automatizačních technologií pro výrobu a výzkum představuje sondu OMP400, inovační, mimořádně kompaktní tenzometrickou sondu pro malá obráběcí centra. OMP400 nabízí zkrácení seřizovacích časů, sníženou zmetkovitost, omezení nákladů na upínací přípravky, zlepšenou kontrolu procesu a vysokou přesnost měření ve stroji.

OMP400_close_up.JPG

Sonda OMP400 je svými rozměry - průměrem pouhých 40 mm a délkou 50 mm - kombinací úspěšné kompaktní sondy OMP40 a nových výhod tenzometrické technologie, jež byla společností Renishaw poprvé použita u vysoce přesné sondy MP700.

Díky moderní tenzometrické technologii Renishaw může sonda OMP400 dosahovat mnohem vyšší úrovně přesnosti, než jaká byla možná u standardních mechanických sond, takže je vhodná pro řadu aplikací, kde je vysoká přesnost měření ultimativním požadavkem.

Použití tenzometru umožňuje spínání sondy při mnohem nižších a vysoce konzistentních kontaktních silách. Výsledkem je menší deformace doteku, zanedbatelný přejezd pozice a vyšší přesnost.

Tenzometrická technologie, která byla poprvé použita u vřetenové sondy MP700, je jedinečným produktem společnosti Renishaw nabízejícím také zlepšenou opakovatelnost sondy.

Sonda OMP400 má robustní konstrukci, jež překonává standardy předchozích produktů.

Je opatřena krytím IPX8, její konstrukce odolá i nenáročnějším podmínkám uvnitř obráběcích strojů a zároveň poskytne vyšší odolnost proti nadměrnému zdvihu sondy i rázům vznikajícím při automatické výměně nástroje. Životnost baterie je až 50 hodin nepřetržitého provozu.

Miniaturní rozměry sondy umožní uživatelům malých strojů poprvé využít výhody vysoké přesnosti tenzometrické technologie. Sonda OMP400 je vhodná k použití ve strojích s krátkou dráhou osy Z a malými upínacími kužely (HSK32).

Kromě toho je sonda kompatibilní s obvyklým optickým přenosovým systémem Renishaw v infra spektru a také se zcela novým systémem využívajícím modulace optického signálu, který nabízí zlepšenou odolnost proti optickému rušení.

Díky tomu může být sonda OMP400 přidružena k existujícímu přijímači OMM / OMI nebo k novému integrovanému přijímači OMI-2. Je ideální k dodatečné montáži do existujících strojů nebo jako jednoduchý upgrade pro stávající uživatele sond.

Optická sonda Renishaw OMP400 nabízí skutečně jedinečnou kombinaci malých rozměrů, přesnosti, spolehlivosti a odolnosti a dokáže přinášet bohatý užitek měření v řadě aplikací vyžadujících vysoký stupeň přesnosti.