Google překladač: English Deutsch
zvyšuje produktivitu a snižuje provozní náklady

Nové EFD stolní robotické dávkovací systémy s rozsahy od 200 mm×200 mm po 500 mm×500 mm znamenají nákladově efektivní způsob, jak zvýšit výkon, přesnost a jakost při výrobních procesech, při kterých musejí být nanášeny montážní kapaliny, například lepidla, maziva a silikony – aniž by bylo nutné najímat pomocné pracovníky nebo vynakládat značné kapitálové investice do zařízení.

Tyto kompaktní a přizpůsobivé stroje jsou schopny nanášet v podstatě jakoukoliv montážní kapalinu s mnohem větší přesností a stálostí než manuální prostředky pro nanášení, jako je například vymačkávání z lahví nebo použití štětce, a s větší přesností nanesení než pneumatická dávkovací zařízení ovládaná obsluhou. Místo spoléhání na obsluhu při určování kam umístit nános, lze robot naprogramovat na automatické nastavení hrotu tak, aby kapalina byla nanášena vždy na každý díl na stejné místo a ve stejném množství.

 

EFD dávkovací roboti spojují přesný systém dávkování kapaliny (obvykle z kartuše nebo přesného ventilu) s elektronicky řízeným polohováním. Jakmile je kartuše nebo dávkovací ventil nainstalován na robota, použije se pro naprogramování polohy dávkovacího hrotu programovací jednotka nebo počítač. Za účelem dosažení požadovaného tvaru nánosu, tedy bod, čára, kroužek, oblouk nebo plnění použijete vestavěný software.

 

Automatizací polohovacího i dávkovacího procesu toto nastavení umožňuje mnohem rychlejší nanášení kapaliny a s mnohem vyšší přesností, než dokáže zajistit zkušený obsluhující pracovník. Protože všechny odchylky v umístění nánosu, jeho velikosti a rychlosti nanášení jsou odstraněny, dochází ke zvýšení rychlosti výroby, zvýšení kvality výrobků, redukci zmetků a oprav.

 

Zvýšením produktivity, zlepšením kvality a snížením nákladů dochází ve většině výrobních závodů v závislosti na typu a počtu produktů k návratnosti investice během 6–12 měsíců.

 

www.nordsonefd.com
 

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..