Google překladač: English Deutsch

Nový CNC modul na PLC platformě MELSEC-Q je určen pro nasazení ve strojích, u kterých z důvodu jejich speciálního aplikačního zaměření nevyhovuje použití standardního CNC. Uplatnění nalézá všude tam, kde lze s výhodou využít obrábění v ISO kódu, tzn. u CNC jednoúčelových strojů u nichž je kladen důraz na zákaznické řešení, dále v rozsáhlých výrobních linkách a zejména pak v oblasti retrofitingu.

Zařazení modulu do sestavy modulárního PLC řady Q dovoluje koncepčně ucelené řešení výrobního uzlu, kde CNC může tvořit jen část celé aplikace. Jako komunikační rozhraní s obsluhou se používají dotykové panely řady GOT. Ovládací panel je spojen s NC modulem po Ethernetu a NC parametrizace a zálohování dat se provádí přímo na panelu nebo pomocí osobního PC.


Konfigurace systému CNC

· Společná platforma PLC MELSEC-Q
· Lze připojit až 3 CNC moduly Q173NC CPU na 1 sběrnici (PLC)
· Konektivita CNC modulu: Ethernet, 4 vstupy pro měřicí sondu, ruční kolečko, optická sběrnice pro řízení pohonů, vstup pro nouzové zastavení.
· Bezpečnostní modul Q173SXY; vyhovuje EN954-1 kategorie 3
· Připojitelné dotykové panely Mitsubishi řady GOT
· Pohony řízené po optické sběrnici shodné se standardem CNC řady M70/700 s možností připojení odměřovacích pravítek

CNC modul C70 Mitsubishi Electric
Při vývoji CNC modulu C70 se vycházelo ze standardního systému M70 pro obráběcí stroje. Pro tento modul byla vyvinuta nová sběrnice a nové PLC CPU. Oba nové moduly C70 i PLC Q03UDCPU lze doplnit bezpečnostním modulem Q173SXY. Standardní pohonné jednotky MDS-D/DH nebo MDS-D–SVJ3 komunikují s C70 po optické sběrnici. Systém C70 byl navržen pro nestandardní CNC nebo jednoúčelové stroje.

Příklad retrofitovaného stroje KOVOSVIT

Příkladem použití C70 je nasazení na retrofitovaném soustružnickém automatu A36 firmy SUNEX. Zde se použitím C70 ukázala výhoda větší flexibility při vytvoření vlastních obrazovek na bázi panelu GOT pro obsluhu, monitoring a diagnostiku stroje, jakož i zvolená PLC platforma stroje vycházející z již předchozí generace retrofitovaného stroje. Výhodou je i modularita systému poskytující otevřenost pro další případný vývoj a rozšíření. Jednotky pohonů CNC, připojené k modulu C70 jsou standardní z řady MDS-DH s napájením 3 x 400 V. Jedním z důvodů použití CNC systému oproti běžnému PLC bylo i bezproblémové připojení a řízení Mitsubishi vysokootáčkového vřetena.

Na rozdíl od různých řešení postavených na bázi PC, či neznačkových dílů pro nekonvenční CNC stroj, dává využití standardních Mitsubishi komponentů záruku dostupnosti značkového servisu po celou dobu životnosti stroje.
Retrofit stroje A36 prováděla společnost SUNEX (www.automaty-hajna-sunex.cz), která se zabývá modernizaci strojů a dodávkami náhradních dílů.

Proč retrofit s Mitsubishi CNC
· Mitsubishi je jedním ze 3 největších dodavatelů CNC na světě
· Světový leader ve vývoji a inovacích CNC od r. 1956
· Více než 300 000 instalací na světě
· Exkluzivní OEM dodavatel pro největší výrobce obráběcích strojů na světě (MAZAK, MORI SEIKI, atd.)
· Kompletní nabídka napříč produktovou řadou
– CNC řízení, servozesilovače, motory a příslušenství od jednoho dodavatele
– Přední světový výrobce zařízení pro průmyslovou automatizaci
– CNC lze plně začlenit do portfolia prvků automatizace Mitsubishi (HMI, PLC, frekv. měniče)
– Lokální jazyková podpora
· Dlouhá životnost zařízení, spolehlivost a globální servisní podpora (minimálně 12 let podpora a dodávky dílů po ukončení výroby dané řady)
· Osobní přístup v komunikaci se zákazníkem v průběhu přípravy zakázky, realizace a poprodejní podpora

www.accs.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news