Google překladač: English Deutsch
od Hilti

Tři novinky připravila na poslední třetinu roku 2007 pro své zákazníky společnost Hilti v sortimentu vrtaček a akumulátorových zařízení. Vrtací kladivo ve dvou verzích, jádrový vrtací stroj a příklepový akušroubovák zaujmou především stavbaře.
Vrtací kladivo Hilti TE 2 s kompaktním ergonomickým designem snadno vytváří otvory pro kotvy v betonu i cihelném zdivu a bylo navrženo pro každodenní maximální výkon. Univerzální verze TE 2-M je na špičce dvoukilové třídy vrtacích kladiv, pro jemnější vrtání do křehkých materiálů je určena varianta TE 2-S s nastavitelnou intenzitou příklepu.

Jádrové vrtání přímo z Hilti kufru
umožní první jádrová vrtačka železobetonu Hilti DD 120, která je kompaktní, lehká, výkonná a vejde se do běžného Hilti červeného kufru na nářadí. Hmotnost celé stojanové vrtačky je necelých 10 kg i přesto, že je vybavena silným dvourychlostním 1600 W motorem. Výška stojanu 60 cm dovoluje vrtání i hůře dostupných místech. Její výkon nabízí uživatelům možnost vrtání jak železobetonu tak i jiných stavebních materiálů v rozsahu průměrů otvorů od 16 mm do 162 mm. Pro tento stroj společnost Hilti vyvinula novou řadu jádrových diamantových korunek, aby celý systém vrtačka-korunka dosáhl nejlepšího výkonu v čase i efektivitě.

Rozšíření akumulátorové nabídky
Novinkou v sortimentu HILTI akumulátorového nářadí řady Li-Ion je příklepový akušroubovák SFH 144-A Li-Ion s příklepem pro vrtání do zdiva, který disponuje všemi NEJ. Ve své třídě 2,4 kg váží nejméně, má nejvyšší kapacitu akumulátoru - 14,4 V, 2,6 Ah, nejvyšší utahovací moment - 70 Nm a nejvyšší otáčky - až 1900 za minutu. Je současně nejergonomičtější a nabídne i nejdelší životnost.