Google překladač: English Deutsch

Snad každodenně se na stavbách používají pro izolování TZB (kruhová potrubí ústředního topení, sekundární rozvody, klimatizační technika atd.) tzv. potrubní pouzdra. V loňském roce se na trhu objevil výrobek společnosti Rockwool, a.s. - prefabrikované potrubní pouzdro TERMOROCK . Dnes už patří k perspektivním a na trhu velmi žádaným izolacím.
Izolační jádro pouzdra TERMOROCK ve tvaru kruhového mezikruží tvoří kamenná vlna (minerální plsť), která má už ve výrobě připojen trvanlivý povlak ze speciální protipožárně retardované plastové fólie. Stejně jako běžně používané potrubní pouzdro PIPO nebo PIPO ALS tvoří spoj izolační trubice zámek, aby v tomto místě nedocházelo ke zvýšeným ztrátám tepla. Podélný spoj plastové fólie je pak v přesahu povrchové úpravy vybaven oboustrannou samolepicí páskou, takže po nasazení pouzdra na potrubí opět stačí strhnout krycí voskovaný papír a spoj lze rychle a čistě uzavřít.
Hlavní výhodou je jednoduchost zpracování, tato pouzdra zvládne instalovat po krátké instruktáži i laik (hodí se i pro prodejny typu DIY - Udělej si sám). Povrchová úprava je integrovaná s pouzdrem, což je další výhodou tohoto prefabrikovaného prvku pro rychlou, čistou a efektivní montáž. Plastový povrch je ve světlé barvě - bílé (RAL 9010) nebo středně světle šedé (která je blízká RAL 7047), která budí dojem "čistoty". Plastový povrch je omyvatelný, tj. sanitovatelný i pro provozy s požadovaným vysokým stupněm hygieny (nemocnice, stravovací komplexy, výroba potravin, farmacie, supermarkety atd.)
K pouzdrům TERMOROCK se dodávají i doplňky - návleky pro kolena a samolepicí páska ze stejného materiálu a shodné barvy, takže izolace potrubí v určitém úseku stavby může být zcela "homogenní", pokud se týká kvality povrchové úpravy. Pro izolaci ohybů lze použít segmentovaný řez jak téhož pouzdra, tak PIPO nebo celistvé a flexibilní pouzdro FLEXOROCK s hliníkovou fólií na povrchu, na závěr montáže se pak na tento ohyb nasadí speciální potrubní návlek (tvarovka). Potrubní pouzdro včetně svého potahu bylo testováno i z hlediska požárních vlastností, a to podle metodiky zkoušek EN, tedy platných v celé Evropské unii s výborným výsledkem - pouzdro včetně obalu vyhovuje z hlediska zatřídění ČSN EN 13501-1 (Reakce na oheň) do skupiny A1.
Existují pouze dvě dílčí omezení pro použití - jelikož pouzdro není zcela vodotěsné a parotěsné (omývat jej lze, ale nikoli sprchovat nebo vystavit dešťovým srážkám) a povlak není trvale odolný UV záření, nelze TERMOROCK aplikovat pro vnější prostředí. Vzhledem k vlastnostem požárně retardovaného plastu povrchové úpravy je pak nutné, aby se během provozu nepřekročila teplota vnějšího povrchu 80 °C, což však např. pro ústřední vytápění s parametry vody 90/60 °C nemůže hrozit.
www.rockwool.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news