Google překladač: English Deutsch

V Ústeckém kraji se rozhodly investovat další dvě zahraniční firmy, německý Primed-Halberstadt a britský Baxcol - J.J.S Electronics. Díky jejich investicím vznikne v kraji 200 pracovních míst. Projekt Primed-Halberstadt počítá s výstavbou továrny na výrobu medicínského spotřebního materiálu z umělé hmoty, například výrobků postoperační péče nebo medicínského spotřebního materiálu (roušky, ručníky, atp.). „Šedesátimilionová investice míří do Litvínova, kde firma zaměstná 150 lidí. Asi 10 procent z nich budou absolventi vysokých a středních škol,“ upřesňuje René Samek, ředitel divize podpory investic a aplikovaného výzkumu agentury CzechInvest. Se zahájením výroby počítá vedení společnosti příští rok v létě.

hg_diagnostik.jpg

„Naše výrobní kapacity v Německu jsou v současné době už nedostačující, proto jsme se rozhodli vybudovat novou provozovnu v ČR. V ní bude probíhat montáž medicínských produktů a konečné sestavení setů skládajících se z redonových systémů a roušek, ručníků a spotřebního materiálu nutného k chirurgickému zákroku,“ popisuje budoucí výrobu vedoucí realizace projektu Klaus Gipser.

Dalších 50 pracovních míst vytvořila v Chomutově firma Baxcol - J.J.S Electronics, která naplno zahájila výrobu začátkem listopadu. Společnost se zabývá montáží elektronických a elektromechanických komponentů. „Výrobky, jako jsou přímé termotransferové tiskárny a aplikátory etiket pro označení výrobků a balíků, budou zpočátku montovány v Chomutově, následně dopravovány zpět do centra mateřské firmy v Anglii a potom distribuovány dále do světa,“ dodává René Samek, který se ještě jako ředitel zastoupení CzechInvestu v Británii na umístění obou projektů do České republiky podílel.

Investice J. J. S Electronics v Chomutově dosáhne 18,5 milionu korun. „Původně jsme chtěli v České republice pouze nakupovat součástky pro výrobu v Británii, nakonec jsme ale svůj záměr přehodnotili a rozhodli se prostřednictvím investice v Čechách snížit výrobní náklady. Jsme nesmírně mile překvapeni jak vřelým přijetím naší společnosti do regionu, tak přístupem zaměstnanců. Náš úspěšný vstup do ČR považujeme jen za počátek daleko výraznější expanze,“ prohlásil John Butcher, generální ředitel J.J.S Electronics Ltd.

Ústecký kraj je v lákání zahraničních investorů mimořádně úspěšný. V porovnání s ostatními kraji tam směřuje nejvíce projektů podpořených vládními pobídkami. Celkem v Ústeckém kraji firmy již proinvestovaly, nebo v nejbližších měsících ještě proinvestují, přes 66 miliard korun a vytvoří bezmála 13,5 tisíce pracovních míst.
Zdroj: CzechInvest

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news