Google překladač: English Deutsch

Společnost HP oznamuje uvedení nové řady velkformátových tiskáren HP Designjet 4500, určených především pro produkční a bezobslužný tisk v technické oblasti. Tento nejnovější přírůstek do rodiny velkoformátových tiskáren HP Designjet kombinuje vysokou rychlost tisku v barvě s velmi nízkými provozními náklady s možností kopírování či skenování, s minimální obsluhou. Tiskárna je take vybavena rozšířenou sadou funkcí pro sledování nákladů a správu tiskárny – vlastnostmi, které jsou požadovány v technických produkčních prostředích, tj. v AEC, MCAD, GIS a reprografii.

hp_1.jpg

Tiskárna HP Designjet 4500 nabízí jak vysokou kvalitu tisku, ostrost a přesnost čar, tak současně vysokou rychlost tisku, kopírování či skenování. Tiskárna je vybavena dvěma rolemi média a může pracovat jako tiskárna s volitelným odkládacím zásobníkem, jako velkoformátový skener nebo jako plnohodnotné multifunkční zařízení pro tisk/kopírování/skenování, přičemž jednotlivé procesy mohou probíhat paralelně a lze tak dosáhnout vysoké efektivity a nízkých nákladů. [1]

"Tiskové technologie HP nám umožňují rozšířit barevný tisk do nových oblastí a dávají tím našim zákazníkům více možností komunikovat s vyšším dopadem a na větším rozsahu formátů,” řekl Enrique Lores, vice president a general manager divize Inkjet Commercial Division, HP. “Poptávka po barevném tisku v oblasti AEC a CAD stále více a více narůstá. Tiskárny řady HP Designjet 4500 přinášejí nové možnosti do produkčního barvného tisku za zajímavou cenu a s nízkými provozními náklady.”

Repro Graffix, reprografické centrum v Londýně, poskytující široké spektrum tiskových služeb pro technický segment, oceňuje a plně plně využívá výhody nové velkoformátové tiskárny. "Tiskárna HP Designjet 4500 zvýšila naši produktivitu. Je to jako mít ještě jednoho člověka, který pro Vás pracuje. Můžeme využít čas lépe a být více konkurenceschopní,” uvedl Roy Clark, obchodní ředitel společnosti Repro Graffix.

Spolehlivá, rychlá a s nízkými náklady na tisk
Díky technologii stupňovitě uspořádaných tiskových hlav HP Double Swath [2] dosahuje tiskárna HP Designjet 4500 skvělých výsledků jak v rychlosti tisku, tak i v nákladech na tisk. Nyní stačí pouze 0.17ml inkoustu pro vytištění standardního barevného čárového výkresu o ploše 1m2. [3] Navíc, tiskárna je schopná vytisknout až 100 formátů A1 černobíle nebo barevně za hodinu.[4]

Řada tiskáren 4500 pracuje s rozlišením až 2,400 x 1,200 dpi a přesností čar 0.1% . Tyto vlastnosti jsou zvlášť vhodné pro uživatele, kteří požadují přesné výtisky grafiky, plánů nebo čarových výkresů.

Bezobslužný barevný produkční tisk
Tiskárna HP Designjet 4500 přichází s podavačem na dvě role média, každá role může být dlouhá až 175 metrů. Přepínání mezi rolemi, které mohou být různé šířky a různého typu, je prováděno automaticky. Při plné kapacitě médií 350 metrů a plné rychlosti tisku dokáže tiskárna tisknout bez zásahu obsluhy až 6 hodin. Nové extra velké inkoustové náplně HP č.90 černé barvy s objemem 775ml umožňují vytisknout přes 1500 čárových výkresů formátu A0. Volitelný odkladač na výtisky doplňuje bezobslužný provoz možností vyhlazení a uložení až 200 výtisků formátu A0. Je-li tiskárna vybavena odkladačem HP 4500 Stacker, dokáže pracovat bez zásahu po dobu cca. 4 hodin a vytisknout 200 formátů A0.

Mezi další funkce, kterými tiskárna HP Designjet 4500 zjednodušuje práci obsluze, patří:• HP Embedded Web Server, který zajišťuje vzdálenou správu tiskárny s možností náhledů tiskových úloh, sledování a reportingu stavu spotřebního materiálu a chybových stavů tiskárny
• Vylepšené sledování nákladů na tisk včetně základního roztřídění tiskových úloh do skupin podle spotřeby inkoustu a aplikace HP AutoSend pro vzdálené sledování a reporting nákladů na tisk. Aplikace je určena pro kontrakty pay-per-use (platba za potištěnou plochu)
• Okraje 5mm na všech 4 stranách výtisku eliminují nutnost dalšího ořezávání technických výkresů na přesný formát
• Volitelné in-line skládací zařízení třetí strany [5]
• Nové extra dlouhé role média HP Universal Bond Paper 80g/m2, vyznačující se vyjímečnou bělostí a jasem, které zvyšují kontrast barevných výtisků a ostrost černobílých čarových výkresů
• Nové tiskové médium HP Super Heavyweight Plus Matte Paper 210g/m2 , materiál s okamžitým schnutím vhodný pro tisky s vysokým pokrytím inkoustem (např. mapy)
• Integrovaný multifunkční systém pro tisk/skenování/kopírování HP Designjet 4500mfp kombinuje real-time data z ovládacího panelu skeneru se sledováním nákladů na tisk v tiskárně a je schopen vytvářet a měnit prioritu jedotlivých tiskových úloh, např. na preferenci kopírování ve fotografické kvalitě.

Cena a dostupnost
Tiskárny řady HP Designjet 4500 budou v ČR objednatelné od poloviny ledna 2006 za níže uvedené orientační koncové ceny: [6]

• HP Designjet 4500: 360.000 Kč [6]
• HP Designjet 4500ps: 439.000 Kč [6]
• HP Designjet 4500mfp: 949.000 Kč [6]
• HP Designjet 4500 Scanner: 577.000 Kč [6]
• HP Designjet 4500 Stacker (volitelné příslušenství): 65.000 Kč [6]

www.hp.cz