Google překladač: English Deutsch

Společnost 3M, přední výrobce osobních ochranných prostředků, přichází na trh s novou samozatmívací kuklou 3M Speedglas 9100, která svářečům nabízí bezpečí i pohodlí při práci. Tato svářečská kukla chrání zrak a obličej svého uživatele před zářením, teplem a jiskrami a zároveň dokáže díky patentovaným bočním průzorům poskytnout dokonalý přehled o celém pracovním prostoru. Nový systém upevnění na hlavu nabízí několik možností nastavení, proto lze kuklu upravit podle osobních požadavků. Za pomoci výdechových otvorů se účinně odvádí vydechovaný vzduch, čímž se redukuje množství CO2 pod kuklou. Zároveň se snižuje míra zamlžování samozatmívací kazety. Kukla Speedglas 9100 je k dostání s širokou nabídkou volitelných samozatmívacích filtrů vhodných pro nejrůznější svářečské aplikace, jak pro svařování plamenem, tak pro obloukové svařování.

Kukla Speedglas 9100 je zhotovena z lehkého, ale trvanlivého materiálu, který splňuje všechny požadavky na mechanickou odolnost stanovené normami EN 175, úroveň „B“, a ANSI Z87.1-2003. Samozatmívací svářečský filtr má vynikající optické vlastnosti. Ty umožňují dobře vidět po celou dobu nošení a chrání svého uživatele před ultrafialovým a infračerveným zářením. Přední štít kukly odráží tepelné záření a větší zakrytí spodní části krku chrání před teplem a jiskrami ze svařování. K větší bezpečnosti přispívá také větší zakrytí uší a krku ze stran a postranní průzory, které umožňují lépe sledovat pohyblivé části strojů a nástrojů v blízkosti svářeče, ale i jiné rizikové faktory vyskytující se v oblasti jeho periferního vidění.

Pohodlí, které kukla Speedglas 9100 nabízí, je výsledkem rozsáhlého výzkumu a vývoje ve spolupráci s mezinárodně uznávanými odborníky z oblasti ergonomie a anatomie. Vyznačuje se především stabilitou a vyvážeností ve všech polohách – drží jak ve zvednuté a pracovní poloze, tak i v jakékoli pozici mezi těmito dvěma polohami. Nové umístění kloubu snižuje sílu potřebnou k nastavení polohy. Pomocí nového hlavového kříže patentované konstrukce se odstraňuje tlak, který by jinak působil na citlivá nervová zakončení, na cévy a akupresurní body, tedy na místa, která by při delším působení tlaku mohla bolet, nebo vyvolávat pocit nepohodlí.

Kukla Speedglas 9100 přináší řešení problému se špatným vzduchem při práci se sklopenou kuklou v podobě patentovaného systému ventilace, kdy se díky výdechovým otvorům vydechovaný vzduch z kukly účinně odvádí a tím se snižuje míra zamlžování svařovacího filtru. Tato konstrukce pomáhá rovněž omezit akumulaci tepla, vlhkosti a oxidu uhličitého (CO2) v kukle, a tím i vytváření zatuchlého prostředí.

Svářeči jistě ocení i širokou paletu volitelných filtrů, jako je clona pro broušení, pro svařování plamenem, pro mikroplazmatické svařování nebo clona pro obloukové svařování, a také možnost nastavit vhodnou citlivost od běžného svařování až po svařování TIG při nízkém stejnoměrném a střídavém proudu. Citlivost lze rovněž nastavit na nízkou úroveň pro situaci, kdy v blízkosti pracují jiní svářeči. Volbou nastavení, které přesně odpovídá prováděnému úkolu, sníží svářeč námahu zraku a zlepší jakost každého sváru. Svařovací filtry řady Speedglas 9100 jsou k dostání ve třech modelech – normální, velké a velmi velké.