Google překladač: English Deutsch

Sony představilo nové záznamové médium – Memory Stick Micro (M2), určené pro mobilní telefony. V průběhu letošního roku budou na trh uvedeny 3 modely těchto ultramalých paměťových karet, o kapacitách 256 MB, 512 MB a 1GB. M2 byla vyvinuta díky vzrůstající potřebě paměťových kapacit kompaktních a multifunkčních mobilních telefonů. Na trh bude

fingers_section_0.jpg

uveden i M2 adaptér, který umožní užití M2 paměťové karty v produktech využívajících karty Memory Stick PRO.
Velikost M2 karty je přibližně čtvrtinová oproti Memory Stick PRO Duo kartě, M2 je navíc velmi tenká - jen 1,2 mm. M2 je designována jako externí paměťová karta s pojistnou funkcí vysunutí, která zabraňuje její ztrátě. V souladu s trendy mobilních telefonů, které pracují s napětím 1,8 voltu, M2 je konstruována s dvojúrovňovým napájením. Kromě toho, že podporuje 1,8 voltové napájení, karta pracuje i s 3,3 voltovým napájením, které využívají produkty kompatibilní s Memory Stick PRO.
Dnes na trh uvedený Sony Ericsson M600i je první mobilní telefon kompatibilní s M2. Uživatelé nových, kompaktních a stylových telefonů třetí generace mohou na M2 ukládat nejen své kontakty a e-mailové přílohy, ale také multimediální soubory od hudby, obrázků, videoklipů až po dokumenty. Protože M2 je externí paměťovou kapacitou, umožňuje uživatelům výměnu obsahu mezi mobilním telefonem a PC, které obsahuje Memory Stick PRO slot za využití M2 adaptéru.
Sony plánuje uvést na trh verze 256 MB a 512 MB v březnu a 1 GB model v květnu letošního roku. Cena se odhaduje na velmi podobné úrovni jako se pohybují Memory Stick PRO Duo karty.
www.sony.cz