Google překladač: English Deutsch

Pneumatiky, které používá obranná a vojenská technika, záchranná vozidla i terénní vozy, musejí při jakékoli rychlosti poskytnout vynikající ovladatelnost, zaručit dobrou přilnavost a v kritickém momentu neselhat. A tyto specifické nároky je nutno zvládnout jak na silnici, tak v terénu. Proto přichází Nokian MPT Agile 2, která je novou verzí osvědčené pneumatiky Nokian MPT Agile a oproti své předchůdkyni nabízí některá zdokonalení.

Nokia-MPT Agile2-Parola

Spolupráce mezi Nokian Tyres a finskými obrannými silami při vývoji pneumatik s maximální mobilitou v jakémkoli terénu trvá již několik desetiletí. Severské podmínky staví před pneumatiky četné výzvy – od sněhu přes bahno a ostré kamení až po další překážky. Nokian Tyres vyslyšel požadavek, který vyvstal s další generací off-roadových pneumatik, a začal vyvíjet zcela novou pneumatiku.

Univerzální užití a dobrá ovladatelnost
„Pro dobrou off-roadovou pneumatiku je klíčová její univerzálnost," říká Teppo Siltanen, produktový manažer ve společnosti Nokian Heavy Tyres. „Pneumatika musí být spolehlivá jak na silnici, tak v měkkém terénu – prostě všude, kam vás zavede váš úkol." Nejen vojenská vozidla, ale například i hasičské a jiné záchranné vozy vyžadují přesné reakce, a někdy i při vysokých rychlostech. Proto byla druhou prioritou při vývoji nové pneumatiky Nokian MPT Agile 2, jak už název napovídá, její ovladatelnost. „Jsme moc spokojeni s reakcemi pneumatiky Nokian MPT Agile 2 a její stabilitou," dodává s úsměvem T. Siltanen. „Zároveň zaručuje tichou a komfortní jízdu na silnici."

Nová a zdokonalená
„Původní verze Nokian MPT Agile byla mnohokrát ověřená praxí," říká T. Siltanen. „Nicméně díky rozsáhlému vývoji produktů a přísným terénním testům se nám podařilo vytvořit ještě lepší pneumatiku." Nejvýznamnější změnu představuje symetrický dezén, který funguje stejně dobře v obou směrech otáčení pneumatiky. Moderní design se ale projevuje také v efektivnější příčné a boční přilnavosti na měkkém povrchu, v lepších samočisticích schopnostech a větší přilnavosti v zimních podmínkách. Bočnice mají kamuflážní vzor. „Nový design má širší stopu než předchozí verze, která umožňuje lepší flotaci a menší tlak v místě kontaktu s povrchem, což jsou vlastnosti nezbytné v měkkém terénu," říká T. Siltanen. „Menší zahřívání pneumatiky zároveň prodlužuje její provozní životnost." V extrémních zimních podmínkách je důležitým aspektem možnost použití hrotů. Nokian MPT Agile 2 má předpřipravené plochy na hrotování jak pro vojenské, tak pro civilní využití.

Rovněž pro civilní využití
Nová pneumatika Nokian MPT Agile 2 je samozřejmě určena pro vojenský průmysl, ale užití pneumatiky zde díky její univerzálnosti nekončí. „Kromě vojenských účelů je pneumatika využívána také v mnoha civilních sférách," vysvětluje Teppo Siltanen. „Provozovatelé těžké záchranné techniky, kam patří požární vozy na letištích a terénní vozidla jakéhokoliv druhu, se mohou spolehnout na přilnavost, spolehlivost a dobrou ovladatelnost, které nabízí pneumatika Nokian MPT Agile 2." Snaha vytvořit co nejlepší pneumatiku pro terénní vozidla, která se pohybují v severském terénu, vyústila v produkt s celosvětovým všestranným využitím. „Jak často říkáme, pokud pneumatika funguje ve finských lesích, funguje všude," směje se T. Siltanen.

www.nokiantyres.com/heavy

Nokia-MPT Agile2-Parola MI-Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news