Google překladač: English Deutsch

Rozhodli jste se přivést denní světlo do míst, kde ho nemáte? Chcete, aby váš světlovod dlouho a dobře fungoval? Nechcete naletět amatérům? Přinášíme několik důležitých informací, které byste měli vědět, než si začnete vybírat z nabídky na trhu. Světlovod, vynález z poloviny dvacátého století, zaznamenal bouřlivý rozvoj v devadesátých letech. Díky němu lze přivést denní světlo na chodby domů, do kanceláří, prostor obytných center a do mnoha jiných míst, která by jinak musela být osvětlována mnoha žárovkami nebo zářivkami.

lightw


Raději než vybírat v internetovém obchodě doporučujeme oslovit profesionála, který si zjistí, jakou máte střechu a které místnosti potřebujete osvětlit. Úkolem profesionála je probrat s vámi do detailů situaci a navrhnout vám takový světlovod, který naprosto přesně splní vaše požadavky na osvětlení místnosti.
Lightway deti IMG 8173-CMYKDoporučujeme vyhnout se kopulím z levného plastového výlisku! Odborníci vám doporučí jako základní úroveň kvality materiál Plexiglass, nejvhodnější je ovšem kopule z křišťálu. Kopule je totiž neustále vystavována měnícím se povětrnostním podmínkám, UV záření, smogu a těmto negativním vlivům dokáže odolat pouze české sklo.
Úkolem tubusu je beze ztrát dovést denní světlo sesbírané křišťálovou kopulí do místnosti. Je tedy nutné zaměřit se na vnitřní povrch tubusu. Levnější varianty nabízejí tzv. odrazovou fólii, která je nalepena na vnitřní straně hliníkového tubusu, jehož vlastnosti jsou ovšem proměnlivé. Stále se v něm totiž mění vlhkost a teplota, což narušuje přilnavost této fólie, a tím pádem i odrazivost. Kvalitní a dlouhotrvající odrazovou vrstvu lze vytvořit chemickým napařením vrstev, a to ve vakuu. Tyto vrstvy obsahují stříbro a oxidy křemíku. Odrazivost poté činí neuvěřitelných 99 %. Rozptylovač neboli difuzér zajišťuje rovnoměrné rozptýlení světla do interiéru. Pro jeho výrobu se často používá levnější plast, který má na rozdíl od skla sodnodraselného složení nižší propustnost a zkresluje barvy denního světla.
Světlovod by měl být technicky vyřešen tak, aby bránil vytékání vody při kondenzaci. Této hrozbě všech světlovodů lze zabránit pouze v případě funkční izolace tubusu, a to vnitřní i vnější. Ideální je dvojsklo či trojsklo vyplněné argonem a zapečetěné v místě extrudovaného polystyrenu. Takovéto sklo vytváří izolační most mezi rozdílným prouděním teplot uvnitř tubusu. Světlovod funguje perfektně nejen za předpokladu, že je z kvalitního materiálu. Velmi záleží také na jeho montáži. Ta by měla být provedena proškolenou firmou, která má za sebou již nespočet montáží. Pak lze očekávat, že si poradí s nejednou překážkou, protože měla možnost setkat se s rozdílnou náročností staveb, do nichž se světlovody montují, popřípadě s atypickými požadavky zákazníků.

www.lightway.cz

Lightway S

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news