Google překladač: English Deutsch

Ve dnech 29. 5. – 31. 5. se uskutečnil další ročník mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie. Hlavním organizátorem této akce je tradičně Česká elektrotechnická společnost, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, letos také společnosti CVVI a Energoklastr. Hlavními partnery konference byly společnosti ČEZ, E.ON, a také agentura CzechInvest.

NZEE

Celé konference se zúčastnilo více než 90 odborníků z ČR a zahraničí. Celkem v devíti přednáškových blocích se představili odborníci se svými tématy. Letos bylo hlavním tématem využívání nekonvenčních zdrojů elektrické energie a další alternativní řešení. Velký důraz byl kladen také na likvidaci fotovoltaických panelů po konci života, nebo porovnávání technického řešení se sociálními aspekty obnovitelných zdrojů. Příspěvky se soustředily také na regionální využívání obnovitelných zdrojů energií v JMK.
Celá konference se uskutečnila v prostorách hotelu Panorama v Blansku. Konferenci zahájil proděkan pro tvůrčí činnost FEKT VUT v Brně, prof. Aubrecht společně se zástupcem hlavního partnera konference, vedoucím výzkumu a vývoje ČEZ, a.s., Mgr. Laciokem. Po přednáškových blocích následovalo neformální setkání všech účastníků a společný program. V něm byla zahrnuta exkurze do Františčiny huti v Josefově a návštěva Kateřinské jeskyně.
„Celá konference měla dobrý spád, letos se nám nevyhlo několik nepříjemností s odřeknutím příspěvku na poslední chvíli, ale vzhledem k účasti, považuji konferenci za jednu z nejúspěšnějších v její historii," dodává předseda organizačního výboru, doc. Ing. Petr Bača, PhD.
Konference se již tradičně účastnili odborníci z České a Slovenské Republiky, velký ohlas měla účastnice z Německa dr. Stehlik s problematikou vysokoteplotní elektrolýzy. Velké množství příspěvků bylo věnováno fotovoltaice, zazněly příspěvky primárního výstupu od kolegů ze Slovenské akademie věd i českých výzkumných organizací, stejně jako výsledky z aplikovaného výzkumu a výroby. Značná pozornost byla věnována problematice ukládání energie, byl představen nový systém na principu Lithium-Síra, do kterého se v současné době vkládají značné naděje. Zpestřením konference se stala sekce elektromobility, kde se účastníci nejen seznámili s osobními zkušenostmi uživatelů elektroaut, ale též mohli absolvovat projížďku v elektromobilu.
Závěry konference ukázaly, že trendem současné doby se stávají kombinované systémy a do života běžných domácností se pomalu začínají uplatňovat dříve experimentální drahé technologie, jako je například využití palivových článků.
Výhledově se bude konference opět konat v pozdně jarním termínu a to v květnu 2014. Více informací, náhledy příspěvků, sborník a fotografie můžete najít na www.nzee.cz.Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..