Google překladač: English Deutsch

Německá automobilka Mercedes utrpěla další ránu poté, co se její druhý nejpopulárnější model dostal na úplný chvost žebříčku spolehlivosti automobilů na amerických silnících. Do čela pořadí se přitom dostal model Sonata od značky Hyundai, která byla ještě nedávno vnímána jako podřadná, napsal britský list Financial Times.
Výroční přehled spolehlivosti vozů v magazínu Consumer Reports řadí na poslední místo mezi osobními automobily Mercedes třídy E. Žebříček založený na anketách u 810.000 předplatitelů, je jedním z nejsledovanějších vodítek pro kupce automobilů v Severní Americe.
Úpadek Mercedesu potvrzuje i podobný přehled firmy JD Power. Podle něho značka Mercedes sestoupila loni z třetího místa před šesti lety na 28. příčku z celkového počtu 37 značek.
Vedení Mercedeseu nedávno problémy s kvalitou přiznalo. Generální ředitel Jürgen Schrempp však vyhlásil, že nynější vozy se již vrátily k prvotřídní kvalitě. Za první dva měsíce tohoto roku však prodej mercedesů v USA spadl o 18 procent, v neposlední řadě kvůli horší kvalitě.
Přehled magazínu obecně zjistil, že nejspolehlivější vozy již nevyrábějí Němci, nýbrž Japonci a Korejci. Na postupném vzestupu je nadále kvalita vozů vyráběných velkou trojkou amerických výrobců - General Motors, Ford Motor a Chrysler z koncernu DaimlerChrysler, kam patří i značka Mercedes. Klesá naopak spokojenost zákazníků s evropskými značkami.
Automobilka Hyundai zažila loni v USA úspěšný rok a letos na něj navazuje. Za první dva měsíce se odbyt vozů skupiny Hyundai- Kia zvedl o 15 procent a její tržní podíl dosáhl 2,6 procenta. Přitom na konci 80. let bylo mínění o značce Hyundai v USA tak nízké, že firma dočasně odešla ze severoamerického trhu.
Mercedes již nemá možnost zajistit si z první ruky informace o tom, jak Hyundai dosáhl úspěchu. Aliance DaimlerChrysler s Hyundai se loni rozpadla a německý koncern svůj podíl 10,5 procenta v korejské skupině prodal.
ČTK, www.financninoviny.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..