Google překladač: English Deutsch

Na nejvyšší české hoře Sněžce v Krkonoších zřejmě vznikne moderní skleněná budova, která nahradí Českou boudu. Správci Krkonošského národního parku (KRNAP) totiž rozhodli, že v závěrečných jednáních podpoří jeden z návrhů skleněných budov architektů Martina Rajniše a Patrika Hoffmana. Variantu skleněné budovy dvojice Rajniš a Hoffman od loňského roku prosazuje investorka Jaroslava Skrbková společně s radnicí v Peci pod Sněžkou. Správci parku hodlají podpořit variantu Anežka, která je o něco menší než původní loňský návrh obou architektů a využívá sklepní prostory po České boudě.

snezka1.jpg

Ke stejnému řešení jako KRNAP se nedávno přiklonili i odborní oponenti - ředitel kanceláře České komory architektů Jiří Plos, vedoucí ateliéru architektury na pražské Akademii výtvarných umění Emil Přikryl a architekt a herec David Vávra.
Pokud vše půjde hladce, chtěla by Skrbková novou poštovnu postavit do srpna. Nepočítá s tím, že by přistoupila na návrh architektů postavit na Sněžce zatím jen zmenšenou maketu stavby a přes zimu ji dokonale prověřit. "Chci rovnou stavět naostro. Navržené konstrukci věřím. Je už vyzkoušená, i když ne v tak extrémních podmínkách," řekla.