Google překladač: English Deutsch

Uznávaný ruský vědec ze Státního vědeckého centra
virologie a biotechnologie Vektor Kolcovo u Novosibirsku profesor A.I.Borodulin vystoupí na semináři pořádaném dne 6.9.2007 společností T-SOFT spol. s r.o. Seminář se bude zabývat aktuální hrozbou teroristického útoku pomocí aerosolů nebezpečných látek - chemických, bakteriologických a virologických - v místech shromažďování většího množství lidí.

motive-cz-2.jpg

V současné době už existují fyzikální a matematické metody, které dokáží hodnověrně
popsat tyto situace a pomocí počítačových programů provést různé simulace šíření těchto látek včetně ocenění pravděpodobnosti nakažení obyvatelstva. Jedno z nejvíce ohrožených míst z hlediska teroristického užití těchto látek je metro. Simulace ukazují, že při rozptýlení pouhých několika mililitrů aerosolu např. s virem pravých neštovic by do 30 minut bylo nakaženo od 35 % do 51 % cestujících - ve špičce by bylo nakaženo od 770 do 1 250 cestujících. Výsledkem by pak byla např. obrovská epidemie s tragickými
následky pro obyvatele. Simulace takových situací jsou velice důležité pro ocenění rizik a zdrojů pro odstranění a minimalizaci následků. Nejedná se o pouhé simulace hypotetických situací, protože se už podobná tragická situace stala v roce 1995 v tokijském metru při použití nervově-paralytické látky, která měla za následek 12 mrtvých a 4 000 přiotrávených s těžkými následky.
http://www.tsoft.cz