Google překladač: English Deutsch

Na obchodní výstavě ComVac společnost Atlas Copco představila nejnovější inovace kompresorové technologie, stlačování plynů v průmyslu, vývěv a zařízení na úpravu vzduchu. Návštěvníci si mohli projít kompletní instalace a představit si, jak by mohla vypadat instalace v jejich továrně.

atlas1

„Zlatý hřeb" letošního roku: nový standard kompresorové technologie
Návštěvníci výstavy ComVac se seznámili ve světové premiéře s novým typem kompresoru s pohonem s proměnlivými otáčkami a výkonem pod 30 kW, který nabídl revoluční zlepšení energetické účinnosti, výkonu a zmenšení zastavěné plochy. Tento kompresor je vhodný pro všechny zákaznické segmenty a aplikace. Koen Lauwers, viceprezident pro marketing z divize průmyslové vzduchové techniky k tomu poznamenává: „V roce 1994 přišla společnost Atlas Copco s pohonem s proměnlivými otáčkami jako první a nyní uvádíme na trh inovaci, která znovu stanoví normu pro kompresorový průmysl. Tento nový kompresor byl vyvinut výhradně vlastními silami a společně využívá jak všechny naše zkušenosti, tak know-how, z oblasti kompresorové technologie".

Nová řada šroubových kompresorů GA se vstřikem oleje
Kompresory GA nové generace nabízejí vyšší účinnost, delší životnost a dostupnost, snadný servis a inteligentní řízení a monitorování. K tomu všemu je výkon zvýšený až o 10 %.

Řadu šroubových dmychadel ZS rozšiřuje nové malé dmychadlo
O řadě ZS je známo, že v širokém rozsahu nízkotlakých aplikací zajišťuje v průměru o 30 % větší energetické úspory než konvenční dmychadla s rotujícími písty. Jako součást procesu úpravy vody tato dmychadla například zahrnují provzdušňování. V nabídce jsou i verze s vestavěným systémem regulace proměnlivých otáček (VSD) s certifikací pro třídu 0 (ISO8573-1) – absolutně bez výskytu oleje v stlačeném vzduchu.

Rozšíření řady kompresorů ZE VSD
Nízkotlaké kompresory ZE VSD nabízejí proměnlivý průtok vzduchu při minimálních nákladech na energii. Dodávají se připravené k okamžitému použití, v kompletním balení obsahujícím výkonnou řídicí jednotku, dochlazovač a integrovaný pohon s proměnlivými otáčkami (VSD). Díky kompaktní konstrukci nejsou potřebné doplňky a instalace se omezuje na absolutní minimum.

Vestavěná inteligence pro bezolejové odstředivé kompresory
Kompresory nejnovější generace ZH 350+ lze připojit k centrálním řídicím jednotkám za účelem optimalizace jejich použití. Každý kompresor se dodává ve stavu umožňujícím okamžité uvedení do provozu, včetně interního potrubního systému, integrovaných chladičů, motoru, řídicího systému a 100% sladěných komponent.

Vše pro stlačený vzduch, podtlak a průmyslové plyny pod jednou střechou
Atlas Copco předvede na jednom místě vše, co je třeba pro kompletní instalace, včetně vývěv. Pomocí řady lopatkových a rotačních šroubových vývěv s olejovým těsněním Atlas Copco vybavuje továrny kompletními, spolehlivými a účinnými systémy pro vyšší produktivitu. Kromě zařízení dodávajících stlačený vzduch a vývěv návštěvníci uvidí úplnou řadu generátorů dusíku a kyslíku. Vůbec poprvé Atlas Copco vystaví svou novou řadu vývěv pro průmyslové aplikace v hrubém vakuu.

XD550-3600 – nová řada adsorpčních sušiček využívajících kompresní teplo
Sušičky z této řady nespotřebovávají žádný stlačený vzduch díky chladicímu systému Zero Purge. K dispozici jsou dvě varianty. Jedna pro zaručený rosný bod –40 °C a druhá pracuje s plovoucím rosným bodem dle vstupních podmínek. Druhá varianta nemá vestavěný žádný přídavný ohřev, ale minimalizuje spotřebu energie na několik wattů pro elektronickou řídicí jednotku.

Premiéra pro nově příchozí – řada rotačních bubnových sušiček využívajících kompresní teplo
Hlavní vlastností nové sušičky ND 1000 je spolehlivý proces a dobře vyzkoušená konstrukce s nejnižšími pořizovacími náklady. Navíc má toto zařízení vynikající energetickou účinnost! Sušička ND 1000 poskytuje na výstupu 100% průtočný výkon, což vede k vyšším úsporám energie, protože se neztrácí žádný stlačený vzduch pro regeneraci. Tato vlastnost z ní dělá jedinečný produkt na trhu.

Nová generace filtrů
Nové vysoce účinné koalescenční filtry PD 150 se vyznačují zdokonalením průtoku krytem a vložkou. Díky tomu došlo k potlačení vzduchové turbulence a omezení poklesů tlaku i hodnot provozního tlaku. Výsledkem jsou značné úspory energie bez zhoršení spolehlivosti a efektivity výroby.

Povýšení servisu na novou úroveň
Nový program Atlas Copco SmartLink pro konektivitu je snadno instalovatelný a uživatelsky přívětivý program pro sledování dat, který se snadno přizpůsobuje specifickým potřebám. Umožňuje podnikům získat úplnou představu o jejich výrobě v oboru stlačeného vzduchu. Program SmartLink pomáhá předvídat možné problémy (a tedy jim i předchází). Ukazuje, kde a jak lze optimalizovat výrobu a ušetřit energii. SmartLink je důležitý produkt vývoje, který povyšuje údržbu a servis na novou úroveň. Inteligentně využívá konektivitu, sledování a získávání dat, jakož i informační systém podniku a pomáhá zákazníkům získat lepší přehled o jejich potřebách v oblasti údržby. Může proto maximalizovat doby využitelnosti jejich výroby a kde je to možné, snížit jejich provozní náklady prostřednictvím minimalizace spotřeby energie.

www.atlascopco.com

atlas2

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news