Google překladač: English Deutsch
T+T 6/2009

FLEXICAT TOOLS vyhrála 1. místo v soutěži Miliónový nápad organizovanou VŠE v Praze se svým inovačním nářadím určeným pro broušení velkých a zakřivených ploch vyvinutého při stavbě lodí. Tento výrobek je chráněný mezinárodní patentovou přihláškou.
Do 2. ročníku soutěže podnikatelských záměrů bylo přihlášeno 174 projektů. Před pěti dny porota uveřejnila seznam 10 finálových projektů, z nichž byl včera vyhlášen jako vítězný inovační projekt firmy FLEXICAT TOOLS.

„Porota nejvíce ocenila originálnost produktu i celého podnikatelského záměru s tím, že jsou naše produkty patentově chráněné a mají velký potenciál ve využití ve všech oblastech průmyslu. Oproti konkurenčním projektům jsme měli značnou výhodu v tom, že náš projekt běží na trhu už rok a půl a výrobky se prodávají. Velká část přihlášených projektů byla totiž pouze ve fázi idejí nebo podnikatelských nápadů. Výhra v této soutěži pro nás znamená především možnost naší prezentace před potencionálními investory. Tato jednání by měla probíhat už příští týden,“ uvedl Petr Froněk, jednatel společnosti FLEXICAT TOOLS.
Tato unikátní technologie byla vyvinuta při stavbě lodí s jasným cílem: co nejvíce zjednodušit, zrychlit a zdokonalit zdlouhavý proces tmelení a broušení velkých a zakřivených ploch. Vyvinuté nástroje najdou uplatnění v mnoha odvětvích průmyslu i v hobby sektoru, a to v globálním měřítku.
Pro firmu FLEXICAT TOOLS výhra v této soutěži nebyla prvním úspěchem. V loňském roce firma uspěla v jedné z nejrenomovanějších a nejnáročnějších světových designových soutěží RED DOT Design Award s prototypem produktu Flexicat SWIFT. Velkým úspěchem pro firmu byl také v roce 2008 vstup do brněnského technologického inkubátoru provozovaného Jihomoravským inovačním centrem (JIC), od kterého získává podporu rozvoje a růstu zejména formou strategického poradenství, přístupu k financování a zprostředkování důležitých kontaktů.
Firma FLEXICAT TOOLS již nyní disponuje sítí distributorů v 10 zemích po celém světě. Jejich prostřednictvím prodává mimo jiné do sektoru výroby a opravy lodí, letadel, výroby modelů a forem či zpracování kompozitů.

stránky FLEXICAT ZDE

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news