Google překladač: English Deutsch

Mikroprocesorový regulační systém MIKRODYN je určen pro řízení jednodušších aplikací. Hardwarový systém nového regulátoru MIKRODYN tvoří pouze jedna jednotka, slučující funkce procesorové jednotky, jednotky rozhraní i ovládací a zobrazovací jednotky. Regulační část řídicího programu pracuje standardně s šestnáctibitovými operandy a jejím základem je systém nezávislých softwarových regulačních bloků (např. blok generátoru řídících impulzů pro tyristory,

1-microdyn-small.jpg

blok regulátoru proudu, blok obecného regulátoru PID, apod.), které umožňují stavebnicově sestavovat regulační bloková schémata.
Koncepce nezávislých softwarových bloků umožňuje operativně modifikovat regulační smyčky a tím i vlastnosti a chování celého regulačního procesu.
Řídící program lze ovládat z ovládacího panelu, který je součástí regulátoru, nebo pomocí vstupních logických a analogových signálů nebo prostřednictvím komunikace po sériové lince s nadřazeným řídícím systémem.
Po sériové lince je možné rovněž připojit standardní 16 místnou alfa-numerickou zobrazovací a ovládací jednotku MPA-2 nebo osobní počítač s vizualizačním softwarem, který usnadňuje ovládání regulátoru a zpracování hodnot veličin, zaznamenaných v paměti mikropočítače.
www.ckde.cz