Google překladač: English Deutsch
2. 12. 2009 v 9 hodin, Praha, AULA České zemědělské univerzity, Kamýcká 129

Jak dál využívat biomasu? Vyprodukuje Česká republika 13% z obnovitelných zdrojů energie, jak stanovuje EU? Jaké budou výkupní ceny elektřiny z obnovitelných zdrojů?
Tyto a mnoho dalších otázek zodpoví mezinárodní konference „Biomasa a energetika 2009“, kterou pořádá České sdružení pro biomasu CZ Biom. Konference navazuje na předchozích 13 ročníků úspěšné konference Energetické a průmyslové rostliny. Přednášející z několika zemí Evropské unie, např. Švédska, Rakouska nebo Polska, přinesou zkušenosti s biomasou ze zahraničí. Jsou to právě Švédsko a Rakousko, které mají největší procento výroby energie z obnovitelných zdrojů v Evropě.

Jedním z přednášejících bude místopředseda Energetického regulačního úřadu, Ing. Blahoslav Němeček, který posluchače seznámí s výší tzv. výkupní ceny za elektřinu z biomasy a tzv. zeleného bonusu.
Další přednášející přinesou novinky z oblasti zvyšování účinnosti a využití tepla – např. nové technologie k využití odpadního tepla k sušení, k vytápění objektů nebo k výrobě elektrické energie.
V současné době se realizuje velké množství investičních záměrů na spalování biomasy jako jsou teplárny nebo elektrárny, nicméně biomasy je omezené množství. Má Česká republika dostatek biomasy jako paliva pro provoz těchto velkých energetických zdrojů? Mohou naplnit české lesy kapacitu poptávky po štěpce pro energetické zdroje?
Právě lesní štěpce a jejímu využití pro teplárenství bude věnován jeden celý blok konference. Představeny budou české a švédské zkušenosti s výrobou a distribucí štěpky. Dozvíme se, jak se využívá biomasa ve velkých energetických zdrojích v Německu, Belgii a Rakousku. V neposlední řadě nahlédneme do situace na trhu s biomasou a rychle rostoucími dřevinami v Polsku.
Česká republika již přijala systémovou podporu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (OZE), dosud však nebyla přijata systémová podpora tepla, ačkoliv je možno výrobou tepla dosáhnout vyšší efektivity využitím primárních energetických zdrojů – např. biomasy. Konference zhodnotí současný systém podpory elektřiny z OZE a seznámí účastníky s úpravami způsobu podpory nejen na příští rok. Přednášející budou v rámci panelové diskuze debatovat o současných návrzích podpory tepla z obnovitelných zdrojů, jejich možných dopadech na konečnou cenu tepla odběratelů, diskutována bude stabilita dodávek biomasy a technické možnosti spalování některých specifických surovin – např. slámy.

Datum konference: středa 2. prosince 2009 od 09:00 hod.
Místo konání: Praha 6 - Suchdol; AULA České zemědělské univerzity, Kamýcká 129
Přihlášky: www.biom.cz, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 604 856 036
Podrobný rozpis přednášek: http://biom.cz/cz/akce/biomasa-amp-energetika-2009


CZ Biom je nevládní nezisková a profesní organizace, která byla založena v roce 1994 s cílem podporovat rozvoj využívání biomasy jako obnovitelné suroviny. Je jedinou organizací v republice, která sdružuje odborníky, podnikatele a další subjekty ze širokého spektra oboru biomasy: fytoenergetika, bioplyn, kapalná biopaliva, výrobci dřevní biomasy a kompostárenství.
CZ Biom svou činností navazuje na evropskou asociaci pro biomasu AEBIOM a současně je členem evropské kompostárenské sítě ECN, která sdružuje odborníky nakládající s biologicky rozložitelnými odpady v celé Evropě, a německé bioplynové asociace Fachverband Biogas e.V.
Jednou ze základních funkcí sdružení je poskytování informací . Nabízí v rámci České republiky prakticky nejobsáhlejší soubor informací z oblasti biomasy a bioodpadů.

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..