Google překladač: English Deutsch

Společnost Tektronix, známá především jako výrobce osciloskopů, nabízí i řadu základních měřicích přístrojů i produkty velmi specifické, včetně přístrojů pro video aplikace. V loňském roce Tektronix nabídl svým zákazníkům několik nových přístrojů pro základní použití. Multimetry, čítače a napájecí zdroje spolu s osciloskopy a generátory umožňují vybavit většinu pracovišť.

Tektronix nabízí osciloskopy od 40 MHz do 20 GHz, v nejvyšší řadě navíc nabízí i unikátní konstrukci MSO, tedy analogové a digitální vstupy, přičemž každý digitální vstup lze vnitřním multiplexem připojit na osmibitové převodníky analogových kanálů. Pokud chcete signál generovat, máte k dispozici generátory libovolného průběhu od 25 MHz do 9,6 GHz.

 

Logické analyzátory
Mezi speciality pak patří i logické analyzátory až na 5128 kanálů a realtime spektrální analyzátory do 20 GHz. Realtime spektrální analyzátor umí zachytit a analyzovat jednorázové události ve frekvenční oblasti, podobně jako osciloskopy. Přístroje v základní řadě přinášejí vždy „něco navíc“. Nejlacinější model multimetru DMM4020, 5½místný, základní přesnost DCV 0,015 %. Zajímavostí je, že tento model nabízí pro měření malých proudů metodu pomocí operačního zesilovače v zapojení s převodníkem proud/ napětí. Rozsahy 200 a 2000 mikroampér tak nabízejí malý vstupní odpor oproti klasické metodě s bočníkem. Nejvyšším modelem je 6½místný DMM4050, přesnost DCV 0,0024 %. Na předním panelu je pak USB port, který lze využít pro ukládání dat z dlouhodobého měření. Data lze pak snadno importovat do Excelu. DMM40×0 jako bonus nabízí kreslení trendů přímo na vlastní displej, bez použití PC. Jsou dostupné statistické hodnoty – minimum, maximum, průměrná hodnota a směrodatná odchylka. Poslední perličkou je zobrazení histogramu.

 

DC zdroje
Jsou nabízeny ve dvou řadách – PWS2000, což jsou zdroje klasické s manuálním ovládáním, a dále řada programovatelných zdrojů PWS4000. Série PWS4000 je určena pro sofistikovanější použití, automatizaci testování buď pomocí interních sekvencí nebo ve spojení s počítačem. Přední panel je rozšířen ještě o otáčecí knoflík pro nastavování a displej ukazuje nastavené i reálně naměřené hodnoty. V případě nastavení například limity výstupního proudu je tak možné vidět jak skutečnou hodnotu, tak hodnotu limitu. Na zadní části přístroje nalezneme konektor USB pro řízení počítačem a svorkovnici pro další signály. Specialitou je takzvaný List Mode. PWS4000 umožňující použít až 7 sekvencí, každou o osmdesáti krocích různého nastavení napětí a proudu. K řízení je pak možno použít externí spouštění nebo je možné u jednotlivých stavů nastavit dobu jejich trvání. V obou řadách je několik modelů dle požadovaného výstupního napětí (až 72 V) a proudu (až 6 A).

 

Čítače
Posledním přístrojem základní řady jsou čítače. Měří až do 20 GHz u řady FCA3000/FCA3100 a až do 40 GHz u řady MCA3000 sdružují tyto frekvenční čítače/ analyzátory řadu různých funkcí do jediného bohatě vybaveného přístroje s vysokou přesností. Nebývalá přesnost vám umožní zaznamenat velmi malé změny kmitočtu a času – 50 ps. Komplexní nabídka analytických funkcí, včetně statistiky měření, histogramů a trendových grafů dává do rukou nástroje, které potřebujete pro rychlou a přesnou analýzu signálu, který sledujete. Měření frekvence dosahuje v případě zápisu do interní paměti rychlosti až 250 000 měření/s. Zabudovaný měřič výkonu a dva další kanály čítače u řady MCA možnosti testování ještě rozšiřují.

 

www.tmdirect.cz
www.tmdirect.sk
 

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..