Google překladač: English Deutsch
hygienické měření hladiny od Endress+Hauser pro potravinářství a farmacii

Radar s vedenými impulzy – to je název měřicího principu použitého u řady přístrojů Levelflex M od společnosti Endress+Hauser. Vysílaný mikrovlnný signál s velice malou energií je přesně veden sondou, odráží se od povrchu měřeného média a vrací se opět podél sondy zpět ke zpracování. Nyní je možné na základě doby průletu (Time-of-flight) impulzu vypočítat výšku hladinu. Mikrovlnný radarový signál je nezávislý na složení plynu nad hladinou, vakuu, vysokých a nízkých teplotách, změnách tlaku, proměnné hustotě, vodivosti produktu a nemá problémy ani s obtížnými instalačními podmínkami, včetně turbulentního povrchu hladiny nebo s tvorbou pěny. Ani použití mycích a sanitačních koulí nezpůsobí u radaru s vedenými impulzy žádné problémy.

endress_01.jpg

V průmyslových odvětvích s vysokými nároky na čistotu a hygienu, jako jsou např. potravinářství a farmacie, může někdy být měření hladiny problematické. Mnoho v těchto aplikacích běžně používaných měřicích principů selhává, třeba při změně hustoty nebo vodivosti měřeného produktu. Standardní mikrovlnný radar s vedenými impulzy tyto problémy zvládá, nevyhoví však přísným požadavkům na hygienu. Proto Endress+Hauser jako jediný vyvinul novou hygienickou sondu, která na jedné straně vyhoví všem hygienickým standardům a současně zvládá obtížné provozní podmínky – a právě tato kombinace je v oblasti radarů s vedenými impulzy unikátní.
Přizpůsobení se technologii a provozním podmínkám, optimalizace pro velice malé nádoby a reaktory (firmware PulseMaster eXact), to jsou charkteristiky nového Levelflexu M. Vysoce leštěný povrch sondy se snadno čistí, cykly CIP a SIP nemají vliv na samotné měření a pokud je potřeba, je možné sondu rychle rozebrat a změnit. Navíc, Leveleflex M FMP43 je možné kalibrovat přímo v provozu a to bez přerušení chodu technologie. Levelflex M FMP43 je sonda, která odpovídá posledním standardům pro hygienu a biotechnologie, je přizpůsobitelná pro různá použití a lehce zvládá obtížné provozní podmínky. http://endress.cz

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news