Google překladač: English Deutsch
T+T 12/2008

Odborní řemeslníci dosahují dokonalých pracovních výsledků jen pokud mají ve fázi plánování přesně změřené údaje. Běžné metody měření pomocí skládacího metru nebo ultrazvukového zařízení jsou těžkopádné a často nepřesné. Laserové zařízení LM60 od výrobce nástrojů pro náročné podmínky Milwaukee věci značně usnadňuje, umožňuje přesné měření vzdáleností, ploch a objemů místností a to uvnitř i venku.

Vysoká přesnost
Zařízení se připraví k měření prostým otočením ručičky. Dokonce i když jsou měřené vzdálenosti dlouhé, například v rozestavěných budovách, je pro měření nutná jen jedna osoba. Toto zařízení měří vzdálenosti až do 60 metrů s přesností ± 1,5 milimetrů. Když porovnáme toto zařízení s konvenčními ultrazvukovými měřidly, mají tato ultrazvuková zařízení až padesátkrát menší přesnost a měří jen do 15 metrů.

Měření délky, plochy, objemu

Výsledek měření se okamžitě zobrazuje na rozměrném a jasně uspořádaném displeji; zabudované osvětlení umožňuje odečet výsledků i v tmavém prostředí. A navíc, zařízení Milwaukee LM60 zobrazuje naměřené hodnoty v metrických jednotkách či v palcích. Nepřímá měření lze provádět pomocí tohoto zařízení a jednotlivé naměřené hodnoty okamžitě sčítat. Pokud je nutné změřit například celkovou obytnou plochu bytu či domu, funkce sčítání umožňuje rychlé sečtení různých naměřených hodnot u jednotlivých místností.

Snadné měření v obtížných místech

Díky své kompaktní konstrukci je zařízení LM60 ideální pro měření na místech, která jsou obtížně přístupná. Laserový paprsek provádí přesná měření i v těch nejmenších koutech. Navíc je zařízení LM60 vhodné pro práci venku. Laserový bod a pomůcka pro zaměřování umožňují přesné zacílení požadovaného cíle, který se nachází dokonce i ve velké vzdálenosti. Masivní pouzdro je zcela chráněno pryží proti prachu, což jej činí vhodným pro těžké podmínky na staveništích.

S rozměry vhodnými do ruky se zařízení vejde do každé kapsy a snadno se přenáší na různá místa a to i díky dodávanému pásku a tašce. Další užitečné prvky zařízení LM60 představuje energeticky nenáročný displej, který spoří baterie a je vybaven funkcí automatického vypnutí. Se zařízením se také dodávají baterie, cena LM60 je necelých 5 000,– Kč bez DPH.

www.milwaukeetool.cz