Google překladač: English Deutsch

Vydavatelství Sdělovací technika zahájila úzkou spolupráci s Universitou Tomáše Bati ve Zlíně. Tím navazuje na svou dlouholetou tradici spolupráce s univerzitami elektrotechnických oborů, aby na stránkách časopisu i prostorem věnovaným během pořádaných konferencí přispívala k podpoře a propagaci projektů podporujících vzdělávání a vědu, umožnila aktivnější komunikaci mezi akademickými a komerčními subjekty a otevřela širší prostor pro uplatnění mladým odborníkům a studentům.
Prvním velkým společným projektem spoluorganizovaným vydavatelstvím Sdělovací technika a laboratoří mobilních technologií a embedded systémů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, za podpory sdružení GS1, je konference RFID Future Morava 2012. Odborná konference se uskuteční v úterý 20. listopadu od 9.00 hodin, v prostorách konferenčního a rekreačního komplexu Koliba ve Zlíně.

logo_RFID_web


Město Zlín a jméno Tomáš Baťa jsou v historii České republiky synonymy rozvoje podnikání a průmyslu, pestrost aplikací RFID nabízí nebývalé možnosti kreativity v oblasti výzkumu, vývoje a průmyslových inovací", říká Petr Beneš vydavatel a šéfredaktor časopisu Sdělovací technika. Pojem RFID je aplikován na mnoha technologických platformách provozovaných mezinárodně a používajících různé metody v řadě kmitočtových pásem.
K masivnímu rozvoji technologie RFID přispěla a přispívá řada aplikací. Patří k nim sledování pohybu palet, sledování částí oděvů v prádelnách, avšak za úspěch a růst v posledních letech jsou nejvíce odpovědny tři segmenty – identifikace zvířat, označování knih v knihovnách a označování módních součástí oděvů. Využití technologií RFID výrazně přispívá k efektivnosti správy skladů, k dalším perspektivním oblastem patří aplikace v dopravě a logistice, v automobilovém průmyslu i ve zdravotnictví.
Jaké budou další aplikace, které zajistí průběžný růst trhu aplikací RFID? Odpověď zní: Konvergence technologie RFID a elektronických součástek.
Aplikace technologie RFID však nabízí řešení i v kauzách, které jsou dnes v ČR velmi aktuální, a probíhá kolem nich rozsáhlá diskuze. Jednou z nich je metanolová aféra a potřeba „rodných listů“ každé vyrobené láhve alkoholu. Byť zastíněna důsledky konzumace metanolových „lihovin“ je dnes na pořadu dne také probíhající diskuze o legalizaci canabis pro léčebné účely. Také zde najdeme příklad aplikace technologie RFID.
Proč by v daleké budoucnosti, kdy se podaří najít (politické) východisko ze začarovaného kruhu řešení českého „elektronického“ zdravotnictví, nemohl být elektronickou kartou pacienta čip RFID implantovaný pod kůží … ?
Různá řešení pro rozvoj RFID v ČR a další pohled na vývoj a praktické využití RFID vám představí naše konference RFID Future Morava 2012.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news