Google překladač: English Deutsch

Krajský soud v Ostravě ukončil reorganizaci MSV Metal Studénka, a. s., na základě návrhu předloženého společností a insolvenčním správcem. Implementace reorganizačního plánu trvala jeden a půl roku, úspěšné ukončení insolvence tak jako v případě MSV Metal Studénka se přitom dosud podařilo minimu firem. Svou velikostí patří tato reorganizace k nejvýznamnějším v České republice a mimo jiné představuje záchranu 380 pracovních míst při zachování tržeb 700 mil. Kč.

MSV

„Než krajský soud ukončil insolvenci, hodnotil splnění podmínek reorganizačního plánu a posuzoval současnou ekonomickou situaci naší společnosti. K ukončení reorganizace tak přispělo také to, že nemáme jakékoliv závazky po lhůtě splatnosti a disponujeme dostatečným kapitálem na svých účtech," uvedl Ing. Ivo Lazecký, generální ředitel MSV Metal Studénka, a. s. Úspěšně zvládnutá finanční stabilizace firmy a její výrazně zlepšené hospodářské výsledky umožnily podle Lazeckého garantovat návratnost pohledávek věřitelů v průměrné výši 60 %.
V souvislosti s ukončením reorganizace došlo také k faktickému převzetí MSV Metal Studénka, a. s., novým akcionářem, kterým je ROCA Capital, a.s., dceřiná společnost brněnské investiční skupiny JET Investment, a.s.
„V MSV Metal Studénka rozhodně plánujeme nejenom zachovat výrobu a zaměstnanost, ale především budeme dále pracovat na růstu společnosti. K tomu by měly pomoci akvizice nových zákazníků, získávání nových teritorií, výroba nových produktů a v neposlední řadě také možné synergie s ostatními společnostmi našeho portfolia," říká předseda představenstva JET Investment Igor Fait, který podle vlastních slov věří v budoucnost železničního průmyslu, v jeho růst, a dále ve Studénce plánuje investice do nákupu nových technologií.
Společnost MSV Metal Studénka reorganizací provedli zejména její klíčoví věřitelé, ING Lease (C.R.), s.r.o., ING Bank N.V. a bankovní syndikát zastoupený The Royal Bank of Scotland. Tito věřitelé též podpořili následný prodej společnosti do skupiny JET Investment. V insolvenčním řízení věřitelům radila advokátní kancelář Dentons (dříve Salans) a poradenská společnost TARPAN Partners v.o.s. zaměřující se na fúze, akvizice a restrukturalizace firem, kteří též zaštítili přípravu reorganizačního plánu a prodej společnosti.
MSV je přímým nástupcem bývalého závodu na výrobu vagónů založeného v roce 1901 a je tradičním a předním evropským výrobcem zápustkových výkovků a podsestav pro železnice i další odvětví (včetně automobilového průmyslu, zemědělství, stavebnictví, těžebního průmyslu atd.). MSV vlastní přes 60 výrobkových certifikátů a systémových certifikátů téměř pro všechny evropské železnice.
Cílem společnosti JET Investment je nadále rozvíjet stávající portfoliové společnosti a zároveň pokračovat v aktivním vyhledávání akvizičních příležitostí středně velkých výrobních společností v České republice a v regionu střední Evropy. JET Investment ovládá následující společnosti: KORD Group (KORDÁRNA Plus a.s., TEXIPLAST, a.s., SLOVKORD Plus a.s., KORDSERVICE SK PLUS, s.r.o., Slovenský hodváb PLUS, s.r.o.), STROJÍRNY POLDI, a.s., PBS INDUSTRY, a.s., a AVÍZO s.r.o.
www.msvmetal.eu

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..