Google překladač: English Deutsch
Nastavení nových kritérií v přesnosti řezání

  • Zvýšená přesnost díky systému Precision Kontrol 2. generace
  • Výměna příslušenství bez použití nástrojů díky upínacímu systému SDS
    s vysunutím pilového plátku
  • Nerušená možnost kontroly čáry řezu díky osvětlení výkonnou LED diodou

Kmitací pily GST 140 CE/BCE Professional od firmy Bosch nastavují nová kritéria v přesnosti řezání. To je umožněno díky inovovanému systému Precision Kontrol. Ten spočívá v uchycení pilového plátku pomocí 2 rolen a volně otočnému upínacímu systému nástrojů. Tímto je zajištěn minimální ohyb pilového plátku. Délka jeho vedení je 20mm, což je o 60 % více než u předchozího modelu kmitací pily GST 135 CE/BCE Professional. Tyto prvky snižují oscilace a ohýbání pilového plátku, čímž snižují vychýlení pilového plátku a zajišťují absolutně přesný řez. Zákazníci si mohou vybrat mezi modelem s rukojetí s válcovitým pouzdrem (CE), nebo rukojetí s obloukovou rukojetí (BCE).

Kmitací pily jsou o 20 % menší a o 20 % lehčí, než jejich předchozí modely. Jejich rukojeti mají menší obvod a tím je jejich použití výjimečně snadné a pohodlné. Vyznačují se také sníženou hladinou vibrací pouhých 6.0 m/s2 - vibrace se měří podle prováděcího předpisu EPTA. Kmitací pily jsou vybavené 720 Wattovým motorem a tím se řadí mezi nejvýkonnější kmitací pily ve své cenové kategorii. Elektronický systém zajišťuje konzistentní a neměnné otáčky při zatížení motoru a tudíž i nepřetržitý a průběžný postup prováděných prací. Oba modely kmitacích pil jsou vybaveny elektronickou předvolbou rychlostí otáček motoru, a proto je lze optimálně nastavit na konkrétní druh materiálu, který se
s nimi bude řezat.

Hloubka řezu ve dřevě je 140 milimetrů. Řezy, které se provádí pomocí vodících lišt anebo s využitím pilových plátků "Extra Clean for Wood" z řady příslušenství od firmy Bosch, jsou obzvláště přesné. S použitím tohoto příslušenství lze fakticky dosáhnout řezu bez otřepů.
Výměna pilových plátků je mimořádně jednoduchá díky upínacímu systému SDS
s automatickým vysunutím pilového plátku. Úhel základní desky lze rovněž nastavit bez použití nástrojů.

Často nastavované pracovní úhly při řezání se dají nastavit snadno a přesně v zamykatelných polohách při 22,5 a 45 stupních.

Základní deska je vyrobená z hořčíku metodou tlakového lití a je výjimečně pevná. Vybavená plastickou patkou se posunuje skluzem po obrobku bez jakéhokoliv tření a zabraňuje poškození u choulostivých povrchů materiálů. Otáčející se sací trubice systému odsávání prachu je v pohybu omezena tak, aby se nedotkla okraje obrobku, čímž je vyloučené jeho odření či poškození. Díky jejímu otočnému upevnění má pracovník obsluhující pilu větší volnost pohybu při práci. Mezi další výhody patří možnost rozšíření funkcionality pily připojením zařízení na ofukování pilin a LED osvětlení, které umožní výborný výhled na čáru řezu. Tyto nástroje jsou zároveň kompatibilní se všemi odsávacími zařízeními od firmy Bosch.

Tyto modely kmitacích pil GST 140 CE/BCE budou dostupné ve specializovaných obchodech od září 2011:
V přepravním systému L-Boxx se třemi pilovými plátky, se zařízením proti odlétávajícím odštěpkům, sadou pro odsávání prachu a ocelovými přezůvkami pro opracování kovu za 8490,- Kč.
Všechny ceny jsou včetně DPH.

www.bosch.com a www.bosch.cz.
 

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Květen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce