Google překladač: English Deutsch
Zlatá medaile MSV Brno 2008

Kapacitní tlakový senzor je koncipován pro OEM-zákazníky, kteří vyrábí dlouhodobě stabilní a vysoce přetížitelné snímače tlaku a především hydrostaticky ponorné sondy. Základem DSK 701 je kapacitní keramický senzor z Al2O3 99,9 %, který se vyznačuje vysokou odolností vůči agresivním médiím. Nasazen může být ve všech médiích, které jsou slučitelné s keramikou a použitými těsnícími materiály.

Kompaktní konstrukcí senzoru jsou prakticky eliminovány změny signálu vzniklé při montáži. Pokud si zákazník na přání objedná programové vybavení, získá možnost přizpůsobit měřící rozsah bez tlakové reference. Senzor standardně obsahuje sériové rozhraní, čímž je také umožněno digitální zpracování měřených hodnot. Senzor je řízen pomocí Low Power Microcontrolleru, který zaznamenává vedle tlaku také teplotu senzoru a tuto používá k teplotní kompenzaci. Nízký odběr proudu předurčuje senzor kromě jiného pro aplikace napájené bateriemi. Kombinace těchto vlastností činí tento kapacitní tlakový senzor jedinečným.
Kompaktní modul senzoru tlaku je plně připravený k zástavbě. Vyznačuje se mechanickou odolností, extrémně vysokou přetížitelností, vysokou přesností a dlouhodobou stabilitou, minimální teplotní chybou, velmi dobrou korozní odolností. Existuje varianta ATEX.
Rozsah jmenovitého tlaku od O …40 mbar do 0 …20 bar.
Výstupní signály 4 … 20 mA/2L a 0 …10V/3L

Výrobce a vystavovatel: BD SENSORS s.r.o., Buchlovice

www.bdsensors.cz