Google překladač: English Deutsch

Jihomoravské inovační centrum (JIC) se jako jediná organizace z České republiky zapojí do mezinárodního projektu NetBioClue, jehož cílem je zlepšit fungování biotechnologických klastrů v zemích EU. Projekt, který bude trvat dva a půl roku, patří pod 6. rámcový program EU a z celkového rozpočtu 1,003 miliónů euro připadne na aktivity v České republice 42,5 tisíc euro, tedy asi 1,3 miliónů korun.

postavy_1.gif

Cílem projektu je zejména identifikace faktorů působících v úspěšných biotechnologických klastrech, výměna zkušeností mezi partnery projektu či analýzy existujících biotechnologických klastrů. Výstupem by měly být studie a doporučení, například návrh společných programů a pilotních projektů nebo podklady pro vznik mezinárodních „megaklastrů“.
Partnery projektu jsou kromě JIC například organizace jako Polytechnic of Milan a Bioindustry Park z Itálie, East region biotech Initiative – Cambridge z Velké Británie, Heidelberg Technology Park a Munich Gruender Regio z Německa či Biotech Valley ze Švédska. JIC bylo do projektu přizváno zejména proto, že je iniciátorem a zakladatelem prvního klastru v České republice, který se týká biotechnologií. www.jic.cz

Kalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..