Google překladač: English Deutsch

Japonská společnost Muramoto Industry, výrobce lisovaných součástek pro plazmové televizory, se rozhodla vybudovat nový závod ve středních Čechách, v průmyslové zóně v Žebráku. Díky investici, která v první fázi dosáhne téměř 350 milionů korun, bude vytvořeno nejméně 70 nových pracovních míst. Výroba bude zahájena v dubnu roku 2006. „Po úspěchu ve většině asijských zemí tato investice v České republice umožní firmě Muramoto proniknout na evropský trh. Díky tomuto projektu by tak náš podíl na evropském trhu lisovaných dílů pro plazmové televize mohl dosáhnout přibližně 20 %,” říká Kohei Muramoto, President Muramoto Industry.

tele.jpg

V novém závodě v České republice bude Muramoto Industry vyrábět lisované plastové a kovové díly a montovat elektronické komponenty pro plazmové televize. Plné kapacity by měla firma dosáhnout během pěti let a jedním z největších zákazníků nového závodu Muramoto bude Panasonic AVC Network Czech v Plzni.
„Japonsko je v oblasti investic do výroby, výzkumu a vývoje po Německu druhým nejvýznamnějším investorem v České republice. Rostoucí příliv těchto investic je přitom trendem několika posledních let – ještě v roce 1999 nebyla v ČR ani pětina z dnešního počtu japonských investičních projektů,“ upozorňuje Josef Lébl, poradce generálního ředitele CzechInvestu a expert na japonské investice, a dodává: „Od roku 2000 se nám ale daří získávat drtivou většinu všech nových japonských investičních projektů, které směřují do střední Evropy. Velmi důležitým argumentem pro jednání s potenciálními investory jsou reference – tedy fakt, že všechny dosavadní projekty japonských firem jsou v ČR velmi úspěšné, v krátké době začaly vytvářet zisk a operují zde bez problémů.“

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news