Google překladač: English Deutsch

Japonská banka Tokyo-Mitsubishi (Bank of Tokyo-Mitsubishi) se rozhodla posílit své postavení ve střední a východní Evropě a otevře své první zastoupení v Praze. Reaguje tak na vzrůstající poptávku japonských investorů po bankovních službách v České republice. Podle sdělení zástupců banky se plánuje, že již v příštím roce se toto zastoupení stane plně operativní pobočkou banky.

PENIZE_1.jpg

„CzechInvest je s Bank of Tokyo-Mitsubishi v kontaktu už skoro deset let a celou dobu podporoval myšlenku založení její pobočky v České republice. Příchod této banky, která bude brzy největší na světě, je pozitivním signálem pro další japonské investory, kteří zvažují své investice ve střední Evropě. Je také určitým oceněním příznivého podnikatelského a investičního prostředí u nás,“ říká Josef Lébl, poradce generálního ředitele agentury CzechInvest a odborník na japonské investice.

Bank of Tokyo-Mitsubishi je v současné době jednou ze čtyř největších bank v Japonsku, ale po oznámené fúzi s bankou UFJ, která proběhne na počátku příštího roku, bude nová banka z hlediska vlastního jmění největší na světě. České zastoupení spadá pod nizozemské ústředí (Bank of Tokyo-Mitsubishi Holland N.V.), sídlící v Amsterdamu, které vlastní Evropskou bankovní licenci.

V České republice dnes působí více než 150 japonských firem, které se zde zavázaly investovat víc než 2,5 miliardy dolarů a zaměstnat přes 32 tisíc lidí. Rostoucí příliv japonských investic do ČR je přitom trendem několika posledních let – ještě v roce 1999 nebyla na českém území ani pětina z dnešního počtu japonských investičních projektů. Naposledy se pro Brno rozhodl výrobce ložisek pro automobilový průmysl, společnost Daido, do Žebráku ve středních Čechách zase míří dodavatel komponentů pro plazmové televizory Muramoto Industries.