Google překladač: English Deutsch

Nejen státní investiční pobídky, kvalitní infrastruktura a umístění v centru Evropy jsou devizy, které vábí do českých měst investory z celého světa. Do popředí se stále víc dostávají také kvalifikované a vzdělané pracovní síly. „Jedním z posledních příkladů je investice britské společnosti Westcombe International Research s.r.o. v Olomouci. Firma tady vybuduje call centrum za víc než 22 milionů korun a zaměstná tři desítky lidí. Zároveň se jedná o vůbec první britskou investici, na jejímž umístění do Olomouce se CzechInvest podílel,“ říká regionální manažerka CzechInvestu Pavlína Flísková. Společnost provádí mezinárodní marketingové průzkumy pro firmy jako Accenture, Hewlett Packard, IBM nebo Microsoft. Zahájení provozu olomouckého centra je naplánováno na 1. února příštího roku. „Tento typ investice je možné umístit prakticky kamkoliv. My jsme se ale rozhodli pro Olomouc, protože tu sídlí Univerzita Palackého a je tady dost studentů mluvících anglicky a dalšími jazyky, kteří se v call centru dobře uplatní,“ dodává generální ředitel společnosti Westcombe, Justine Kemp.

investori_1.jpg

Olomouc má velký potenciál stát se centrem mezinárodních služeb, a to právě díky Univerzitě Palackého. Na rozdíl od jiných vysokých škol je studium zaměřeno hlavně na humanitní obory a výuku jazyků. Toho využila i přední světová logistická společnost Schneider Logistics, která tu letos v březnu uvedla do provozu své nové evropské centrum zákaznické podpory a účetních služeb. Díky této téměř čtyřicetimilionové investici vznikne více než 300 nových pracovních příležitostí zejména pro kvalifikované pracovníky.

„Nejsou to ale jen call centra, která hledají dobře jazykově vybavené zaměstnance. Asi dvacítka firem letos oznámila záměr vybudovat v Česku centrum sdílených služeb a dalších 10 společností hodlá investovat do technologických center. V kurzu jsou tak především technicky vzdělaní vysokoškoláci a středoškoláci se znalostí cizích jazyků,“ doplnil generální ředitel CzechInvestu Tomáš Hruda.

Podle olomouckého europoslance Jana Březiny se o kvalitě českých vysokoškoláků pochvalně mluví i v Bruselu. „Komisař pro vědu a výzkum Janez Potočnik se po návštěvě Česka vyjádřil o našem vysokém školství s velkým uznáním. Právě takové reference nám pomáhají získat investice, jejichž primárním cílem není jednoduchá výroba, ale například výzkum nebo inovace výrobků a technologií,“ prohlásil.
Zdroj: CzechInvest

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news