Google překladač: English Deutsch
Zlatá medaile MSV Brno 2008

Ink-Jet systém s dotykovým displejem slouží pro potisk a značení obalů, plastů, kovů, kabelů i skla různými údaji např. o druhu, množství a trvanlivosti. Výrobce je specialistou pro zpracování silně pigmentovaných kontrastních inkoustů. Potisk probíhá podle „Ink Jet principu“ rychle a bezdotykově na všech druzích a tvarech povrchu (ploché, rovné, konvexní, konkávní, drsné nebo reliefní). Dobrá kvalita potisku je dosahována i při velké vzdálenosti tiskové hlavy od produktu.

Jednoduchá obsluha je základním předpokladem plynulé produkce. JET 3 nabízí intuitivní a komfortní obsluhu s Windows CE technologií. Znázornění na 10,4“ barevném TFT dotykovém displeji, velká tlačítka, mnoho zvláštních funkcí jako je grafický editor a editor typů písma a vedení pomocí menu v příslušném jazyce značně zjednodušuje obsluhu.
Nově vyvinuté zásobní jednotky garantují čistý provoz a bezkapkové doplňování inkoustu. Automatický uzávěr trysky garantuje nejvyšší pohotovost. Uzavírá trysku i přívodní zachycovací trubici vzduchotěsně v klidovém stavu. I při dlouhodobém odstavení je vyloučeno zasychání. Stisknutím tlačítka je přístroj nastartován, uzávěr trysky se automaticky otevírá a JET 3 je během minuty připraven k tisku.
JET 3 se dá snadno integrovat do výrobního prostředí. Kulatá, robustní, záznamová hlava může být nasazena a využívána ve všech směrech. Veškerá aktuální rozhraní jako je Ethernet, USB atd. jsou k dispozici pro optimální napojení. Pouzdro z ušlechtilého kovu poskytuje krytí IP 54 a pro drsné pracovní prostředí je k dispozici JET 3pro s krytím IP 65.
Leibinger JET 3 představuje nejnovější stav technika Ink-Jet tiskáren, splňuje současné i budoucí nároky označovacích systémů v průmyslovém prostředí. Nejvyšší pohotovost, vysoká hospodárnost, spolehlivost, četné možnosti integrace a jednoduchá obsluha jsou typickými atributy daného produktu. Rychleschnoucí inkousty umožňují potisk nejrůznějších výrobků. K typickým aplikacím patří potraviny, obalová technika, farmaceutický průmysl, plastikářský průmysl, automotive, kabely, ocel, nápojový průmysl a elektronika.

Výrobce : Paul LEIBINGER GmbH & Co. KG, Německo
www.leibinger-group.com

Vystavovatel: LEONARDO Technology s.r.o., Mikulov
www.lt.cz