Google překladač: English Deutsch

Společnost Haas Automation oslavuje otevření nového vzdělávacího centra HTEC v Evropě, konkrétně v Rakousku. Nová škola založená na bázi technické školy HTL v Saalfeldenu se nachází 70 km od Salzburgu a pyšní se vybavením 13 strojů firmy Haas. Stala se největším evropským vzdělávacím komplexem v oboru strojírenství.

Evropský HTEC program byl vytvořen na základě varování společnosti Haas před jedním z vážných ekonomických problémů dnešní Evropy, a tím je nedostatek talentovaných a motivovaných mladých lidí pracujících ve strojírenském průmyslu. Program se zaměřuje na práci s CNC stroji a jejich technická cvičení známá po celé Evropě a ve světě.

Součástí studií je také praktická část, při níž se studenti seznamují s nejnovějšími technologiemi v oboru obrábění. Tato zkušenost jim může být velmi nápomocná v dalších krocích získávání zaměstnání.

Noví studenti HTEC dostali příležitost navštívit továrnu Haas Automation v USA. Tři studenti, mezi nimi ti, kteří studují kombinaci strojírenství, matematiku, elektroniku, fyziku, stavebnictví a projektování, projeli Oxnard, Californii, aby z první ruky studovali techniky firmy Haas. 4 týdny pracovali na různých odděleních. Školící program společnosti Haas dokáže vyškolit odborníky za 30 měsíců.

Velmi vysoké náklady spojené s účastí na zahraniční praxi nedovolují školám vysílat zájemce o takový program. „Obyčejně je velmi složité organizovat pro studenty praxi v zahraničí,“ říká studentský učitel Leendert Lafeber, „V tomto případě nám Haas Automation pomohla ve financování, zařízení, kontaktování a s organizací celého projektu. Byla to jakási výjimka, protože obyčejně si studenti musí zahraniční praxe zařizovat sami.

HTECs je podporována zvučnými jmény jako KELLER, MasterCam, Esprit, Renishaw, Sandvik Coromant, Schunk, Blaser, Urma and Chick. Haas plánuje otevření 200 takových škol po celé Evropě v průběhu 5 let.