Google překladač: English Deutsch

Společnost Dinel, s.r.o. slavící letos 15 let od svého založení uvedla na trh řadu novinek, z nichž nejvýznamnější je řada inteligentních ultrazvukových hladinoměrů ULM-70. Ty otevírají nové možnosti použití, zjednodušují a zrychlují montáž a poskytují pro obsluhu dosud nedostupný komfort.

Hladinoměry, hladinové snímače a sondy firmy Dinel, s.r.o. nacházejí uplatnění v mnoha zemích světa v celé řadě průmyslových odvětví. Nejčastěji se s nimi můžete setkat v oblasti zemědělských a potravinářských technologií, ve výrobě a zpracování plastů, v chemickém průmyslu, energetice, teplárenství nebo např. v čistírnách a úpravnách vody. Doplněním senzorů o stabilizované zdroje, převodníky a zobrazovače lze tvořit spolehlivé měřicí a signalizační řetězce s možností výstupů do vyšších úrovní řízení.

Ultrazvukové hladinoměry
Mezi výrazné letošní novinky patří unikátní ultrazvukový hladinoměr ULM-70. Jeho unikátnost spočívá mj. v poprvé použitém OLED displeji v tomto oboru. Tento typ displejů, na rozdíl od dosud používaných LCD, sám emituje světlo, čímž umožňuje čtení údajů i za šera či úplné tmy. Minimální životnost displeje při stanoveném zatížení výrobce udává na 60 tisíc hodin. Hladinoměr je vybaven systémem D-Logic pro pokročilé inteligentní zpracování signálu s digitální filtrací. To umožňuje jednak eliminovat nekonečně mnoho falešných odrazů (od míchadel, žebříků, výztuh, apod.) a sledovat hladinu některých materiálů s problematickou odrazivostí (pěna, sypké materiály, apod.). Plně digitální zpracování signálu rovněž umožňuje různá pokročilá nastavení (tlumení, teplotní kompenzace, měřicí jednotky), dálkovou parametrizaci a komunikaci pomocí protokolu HART®.
Jednodušší alternativou bez displeje a komunikačních možností je řada ULM-53 se stejným maximálním dosahem 20 m.

Kapacitní snímače a hladinoměry
Ze širokého sortimentu snímačů a hladinoměrů, založených na kapacitním principu měření, lze vyzdvihnout zajímavý flexibilní hladinový snímač FLD-48 „Medúza“, který detekuje jak vodu a její roztoky, tak i např. oleje, rozpouštědla a další kapaliny. Jeho pružná konstrukce a samolepící vrstva umožňují snadné uchycení na nerovných a mírně zakřivených plochách. Spolehlivost detekce zajišťují speciálně navržené elektrody, které eliminují usazené nečistoty na vnitřní straně nádoby. Mezi přednosti snímače patří snadné dálkové nastavení programovacím vodičem, řízení jednočipovým mikroprocesorem a schopnost autonomní funkce ve standardních obvodech (relé, PLC).

Mezi osvědčené typy patří i limitní snímače řady DLS-27, které lze díky jejich univerzálnosti použít pro širokou škálu průmyslových aplikací na kapaliny i sypké látky. Totéž platí i pro velmi úspěšnou řadu kontinuálních hladinoměrů CLM-36 s maximálním rozsahem měření až do 20 m.

Návazná zařízení
Spolehlivý signalizační a měřicí řetězec by se neobešel bez návazných zobrazovacích a vyhodnocovacích zařízení. Jedná se o napájecí a spínací jednotky pro vyhodnocení stavu limitních snímačů, které lze rozšířit např. o funkci regulace hladiny dočerpáváním nebo odčerpáváním. Programovatelné zobrazovací jednotky řady PDU jsou schopné zobrazit jakoukoliv fyzikální veličinu a v návaznosti na libovolně nastavených limitech spínat jednotlivá výstupní relé. Pro případ nutnosti kvalitního napájení pro senzory lze doporučit univerzální stabilizované zdroje řady SPSU, DSU nebo PSU.

Firma Dinel poskytuje vynikající kvalitu produktů podpořenou systémem řízení jakosti dle ISO 9001 a tříletou záruční dobou. V krátkých lhůtách lze za výhodných podmínek dodat výrobek, který přesně odpovídá Vašim požadavkům. Samozřejmostí je předprodejní a poprodejní poradenský servis, servis v terénu nebo zapůjčení výrobku za účelem ověření jeho funkce. Garantována je také trvalá opravitelnost všech výrobků po ukončení výroby.

www.dinel.cz
 

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news