Google překladač: English Deutsch

Na akci „High-Tech Day" přijelo v dubnu 2013 přibližně 120 studentů českých technických vysokých škol. Kromě prohlídky výrobních prostor jednoho z nejmodernějších závodů skupiny Bosch dostali studenti možnost poznat práci odborných oddělení firmy.¨

bosch diesel

Spojení teorie s praxí
Přínosem pro studenty byl také přímý kontakt s jednotlivými odborníky a vedoucími pracovníky firmy. Návštěvní program byl doplněn odbornými prezentacemi o klíčových technologiích dieselové techniky, informacemi o skupině Bosch a její výrobní divizi Dieselových systémů.
Záměrem akce bylo představit mladým studentům techniku, speciálně dieselové technologie, závod v Jihlavě, jakož i excelentní podnikovou kulturu firmy Bosch.
„Po gymnáziu jsem nechtěla studovat žádné humanitní předměty, a proto jsem se rozhodla pro strojírenství. Co pro mne znamená firma Bosch Diesel v Jihlavě? Bosch v Jihlavě je Mekkou pro obor strojírenství, takových firem je v České republice velmi málo. Protože studuji obor strojní inženýrství, líbí se mi na High-Tech Day, že mohu nahlédnout přímo do výroby. Ve škole je to hodně o teorii a pohled z praxe chybí", popsala své dojmy Milena Hunešová, studentka Fakulty strojního inženýrství VUT Brno.
„Na High-Tech Day v Jihlavě jsem již podruhé. Na základě první návštěvy jsem se zapojil do projektu firmy Bosch „Formule Student". Firma Bosch je pro nás nejvýznamnější partner, se kterým se nám podařilo projekt „Formule Student" nastartovat, a který nás trvale podporuje. Myslím, že pracovat pro zdejší závod firmy Bosch by pro mne bylo velmi prestižním zaměstnáním, protože Bosch má v automobilovém průmyslu velmi dobré jméno", shrnul své dojmy z akce Lukáš Rulf, student Fakulty strojního inženýrství VUT Brno.
bosch diesel 02„Personální oddělení závodu firmy Bosch v Jihlavě nabízí volná místa v programu pro studenty technických oborů. Studentům byli k dispozici jednotliví pracovníci z výroby, aby zodpovídali jejich konkrétní dotazy. Odborní zaměstnanci z personálního oddělení zodpovídali dotazy studentů týkající se rozsáhlého stipendijního programu firmy Bosch pro vysokoškolské studenty. Informační akce pro vysokoškoláky typu High - Tech Day jsou pro firmu Bosch v Jihlavě základní součástí firemní strategie, neboť jen pomocí vysoce kvalifikovaných odborníků a vedoucích pracovníků mohou být vytvářena inovativní pracovní místa a další podmínky pro růst zdejšího závodu. Jako největší zaměstnavatel a investor v Kraji Vysočina zároveň i vnímáme naši společenskou povinnost, umožnit mladým lidem s dobrým vzděláním start do jejich profesního života.", řekl ekonomický ředitel závodu Hermann Butz.
Pro firmu Bosch je spolupráce s vysokými školami důležitým bodem do budoucna. Vedle pořádání High-Tech Day spolupracuje závod s vysokými školami, například v oblasti odborných praxí a závěrečných vysokoškolských prací.
„Jako strojírenská firma potřebujeme zajistit pro svoji budoucnost dostatek technického dorostu. Proto se snažíme přilákat k nám do Jihlavy ty nejlepší studenty technických oborů z českých vysokých škol a univerzit. Jako závod podporujeme technické vzdělávání například i tím, že jsme již v roce 2002 vybudovali vlastní učňovské středisko. Podporou duálního vzdělávání a podporou technicky zaměřených vysokoškolských studentů tak rozhodným způsobem přispíváme k zajištění budoucnosti závodu v Jihlavě a českého průmyslu", shrnul technický ředitel závodu Karsten Müller.

Závod Jihlava
Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. je zaměstnáno přes 4 000 zaměstnanců, vyrábějí se zde vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail. V listopadu 2011 získala firma prestižní ocenění „Národní cenu kvality ČR-Excelentní firma", v lednu 2013 ocenění za prorodinně orientovanou personální politiku firmy „Audit rodina & zaměstnání firma" udělované Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. V letošním roce slaví firma 20. výročí svého založení v Jihlavě.
www.bosch.czKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news