Google překladač: English Deutsch

Ve spolupráci s odborníky z oblasti tepelné techniky připravila česká společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. projekt rodinného domu HELUZ Hit. Přestože cihelné bloky donedávna nepatřily mezi typické stavební materiály používané při stavbě pasivních domů, společnost HELUZ tímto svým novým projektem dokazuje, že z tradičního cihelného materiálu lze stavět i v pasivním energetickém standardu.

V porovnání s běžnými novostavbami představuje pasivní rodinný dům HELUZ Hit více než 80% úsporu nákladů na vytápění. Masivní cihelná konstrukce zaručuje jeho výborné tepelně akumulační vlastnosti. Uživatel v něm tudíž nepocítí výkyvy v teplotách vnějšího prostředí. Tento pasivní dům disponuje i další významnou výhodou – dobrou zvukovou izolací. Poskytuje výrazně větší komfort bydlení díky vhodnějšímu větrání, vyšší povrchové teplotě stěn, neexistenci studených koutů s možným výskytem plísní apod. V neposlední řadě znamená jeho provoz minimální zátěž pro životní prostředí.
Pasivní dům HELUZ Hit je nepodsklepený rodinný dům střední velikosti s obytným podkrovím a půdorysem cca 11 × 8 m. V přízemí se nachází obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, technické a hygienické zázemí a šatna. V podkroví jsou dva pokoje, ložnice se šatnou a koupelna. Užitná plocha činí 137,4 m2, zastavěná plocha 108,7 m2. K objektu patří také garáž, která může být v případě potřeby situována i na jiné místo pozemku. Koncepci projektu lze přitom upravit dle konkrétních požadavků zákazníka. Architektonicky je pasivní rodinný dům HELUZ Hit řešen jako v České republice běžná výstavba, tedy jako dům obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou o sklonu 40°. Přirozeně tak splyne s typickou českou venkovskou i příměstskou zástavbou.
Vytápění domu HELUZ Hit je řešeno systémem lokální rekuperace (zpětného získávání, shromažďování energie) s ohřevem vzduchu. Pro přípravu teplé vody projekt počítá se solárními kolektory o ploše cca 10 m2 umístěnými na střeše.
Projekt HELUZ Hit splňuje požadavky dotačního programu Zelená úsporám.

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..