Google překladač: English Deutsch

Prostřednictvím zvýrazněného tématu ,greentelligence” veletrh HANNOVER MESSE 2012 postaví v roce 2012 do popředí zelené technologie jako oblast průmyslu, která prochází razantním rozvojem. Průmysl stojí před velkými úkoly: Produkty a procesy musí být udržitelné, ekologické a účinné, aby se mohly natrvalo uplatnit na světovém trhu.

hannover-01

Veletrh HANNOVER MESSE 2012, který se uskuteční 23.–27. dubna, reaguje na tento trend a bude proto jedinečnou platformou pro prezentaci průmyslových řešení a inovací, udržitelného a podnikatelského chování před mezinárodním publikem. To platí pro všechna stěžejní témata nadcházející akce: automatizaci, energetiku, průmyslové subdodávky a služby, výzkum a vývoj.

Premiéru bude mít na veletrhu HANNOVER MESSE 2012 IndustrialGreenTec. Nový přední odborný veletrh bude platformou pro všechny technologie určené pro ochranu životního prostředí v celém řetězci tvorby hodnot. Těžištěm IndustrialGreenTec je využívání odpadových materiálů a likvidace odpadu, technická opatření na ochranu vod a půdy a protihluková opatření, postupy ke snižování znečištění vzduchu, účinnosti materiálů a účinnosti zdrojů, služby od poradenství až po certifikaci.

Veletrh HANNOVER MESSE 2012 a jeho osm předních odborných veletrhů se budou vyznačovat jedinečnou celosvětovou mezinárodní účastí a rozmanitostí branží. Odborní návštěvníci na veletrh přijedou z celého světa. Hannover každý rok navštíví více než 100 významných mezinárodních delegací, které se zde informují o nejnovějších trendech a řešeních.

Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2012 bude Čínská lidová republika. Příslušnou smlouvu podepsali v Berlíně v rámci německo-čínských vládních konzultací spolkový ministr hospodářství Dr. Philipp Rösler a čínský ministr průmyslu a informačních technologií, Miao Wie. „Jsme velmi rádi, že můžeme na veletrhu HANNOVER MESSE 2012 uvítat Čínu jako partnerskou zemi. Jsme přesvědčeni, že toto partnerství bude pro německo-čínské hospodářské vztahy silným impulzem a bude mimořádně atraktivní pro vystavovatele a odborné návštěvníky z celého světa. Čínská vláda předem oznámila, že na veletrhu HANNOVER MESSE 2012 představí vládní výzkumné projekty na poli energetické účinnosti. Dalším těžištěm expozice partnerské země bude výroba energie, inteligentní energetické sítě a systémy a řešení mobility, která jsou šetrná k životnímu prostředí.

hannover-02

Mimořádné akce veletrhu HANNOVER MESSE 2012

Metropolitan Solutions

technologie pro urbanistickou infrastrukturu

Témata jako globalizace, změna klimatu a stále větší urbanizace měst a aglomerací kladou na města a aglomerace nové nároky. K uspokojení těchto požadavků je třeba rozšiřovat a modernizovat stávající infrastruktury. Jednat je třeba především v oblastech: energetika, vodní hospodářství, odpadové hospodářství, infrastruktura pro mobilitu a ochrana klimatu. V hale č. 26 se kromě klasické výstavy uskuteční rovněž fórum. Na programu zde budou referáty renomovaných odborníků, odborné přednášky a panelové diskuse. Tématy fóra, ke kterým proběhnou diskuse, jsou kompetence v oblasti technologií, plánování a financování, komplexní koncepce měst, inteligentní městské zásobovací sítě a možnosti financování pro metropole a provozovatele.

Global Business & Markets

Platforma zahraničního obchodu na veletrhu HANNOVER MESSE

Global Business & Markets, platforma zahraničního obchodu, bude zdrojem informací o aktuálním vývoji na zahraničních trzích a umožní uzavírat nová partnerství pro konkrétní projekty. V prvé řadě se obrací na malé a středně velké podniky, které podpoří při organizaci a realizaci jejich projektů v rámci zahraničního obchodu. Networking, osobní poradenství, hledání zahraničních kooperačních partnerů, informace o místech a službách, rozhovory expertů na témata dotací a financování, konferenční program a workshopy, to všechno nabízí Global Business & Markets.

Energetická účinnost v průmyslových procesech

Téma energetické účinnosti se nyní nevyhne žádnému podniku. Význam energetické účinnosti pro průmysl a malé firmy bude zdůrazněn v rámci výstavní oblasti „Energetická účinnost v průmyslových procesech“. Konkrétními tématy zde budou snižování nákladů, ochrana klimatu, proveditelnost a hospodárnost projektů na zvýšení energetické účinnosti. Objeví se zde technologie, řešení a příklady využití potenciálů úspor energie a budou zde představeny z toho plynoucí konkurenční výhody.

Job & Career Market – Recruitment & Qualification na jednom místě

Na veletrhu HANNOVER MESSE se odborní pracovníci a absolventi technických vysokých škol budou moci informovat o nových pracovních možnostech. Job & Career Market poskytne jak podnikům, tak uchazečům o zaměstnání první kontakty. Význační vystavovatelé všech průmyslových oblastí zde nabídnou řadu pracovních možností ve svých podnicích. Pro absolventy vysokých škol technického zaměření, Young Professionals a technické odborné a vedoucí pracovníky bude v rámci mimořádné akce Job & Career Market připravena aktuální nabídka volných pracovních míst, zajímavé praxe a podpůrné projekty pro závěrečné práce. Současně je to vhodná příležitost pro první kontakty s pracovníky personálních oddělení s rozhodovacími kompetencemi.

TectoYou – Získat mládež pro techniku

Akce veletrhu HANNOVER MESSE pro mládež se obrací už pošesté na mladé lidi, kteří se zajímají o povolání v technických profesích a chtějí se informovat o pozicích v průmyslových podnicích. Závěrečné ročníky středních odborných škol a všeobecně vzdělávacích škol i začínající studenti mohou absolvovat zajímavé prohlídky po výstavišti, na zvláštních stáncích vystavovatelů si mohou sami vyzkoušet fascinující exponáty, vyslechnout si zajímavé přednášky expertů a na stáncích podniků, hovořit o konkrétních perspektivách zaměstnaní.

WoMenPower – „Účinně pracovat a žít – design your future“

Pod heslem „Účinně pracovat a žít – design your future“ se 27. dubna uskuteční v rámci veletrhu HANNOVER MESSE 2012 devátý odborný kongres WoMenPower. Kongres, kterého se zúčastní více než 1 000 účastníků, je nejúspěšnější diskusní platformou o pracovních a společensko-politických trendech pro ženy i muže.

Hermes Award – Mezinárodní renomovaná cena za technologie

HERMES AWARD patří k nejrenomovanějším mezinárodním cenám za technologie. Veletržní správa Deutsche Messe soutěž vypisuje podeváté. Oceněny budou vynikající inovace, které jsou na veletrhu HANNOVER MESSE 2012 vystaveny poprvé. Předání cen proběhne v rámci oficiálního zahájení veletrhu HANNOVER MESSE 22. dubna 2012. Cenu předá vítězům a renomovaným podnikům spolková ministryně vzdělání a výzkumu Prof. Dr. Annette Schavanová.

Oceněny budou produkty, které byly v průmyslu již odzkoušeny, anebo se průmyslově již využívají nebo byly posouzeny jako velmi inovativní vzhledem ke své technické a ekonomické realizaci. Produkty nominované na cenu HERMES AWARD 2012 budou prezentovány na veletrhu HANNOVER MESSE od 23. do 27. dubna 2012 v hale č. 2 v rámci výstavní oblasti Research & Technology.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news